Zmiany kadrowe

Radosław Gołąbek został dyrektorem zarządzającym SAP Labs Poland

Przed objęciem stanowiska szefa SAP Labs Poland, Radosław Gołąbek pełnił rolę dyrektora SAP Customer Experience Demo Portfolio. SAP Labs Poland to jeden ze strategicznych globalnych ośrodków badawczo-rozwojowych firmy SAP.

Radosław Gołąbek został dyrektorem zarządzającym SAP Labs Poland

Radosław Gołąbek jest menedżerem z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu międzynarodowymi projektami IT w obszarze e-commerce i customer experience.Jako Dyrektor Zarządzający będzie odpowiadał za dalszy rozwój SAP Labs Poland jako jednego z kluczowych centrów rozwoju oprogramowania SAP na świecie.

Dekada rozwoju centrum SAP Labs w Gliwicach dowodzi, że w Polsce mogą powstawać innowacyjne rozwiązania, mające realny wpływ na technologie na całym świecie. Nasz 350-osobowy zespół buduje produkty i realizuje projekty SAP, które inspirują firmy w wielu krajach. Połączenie doświadczeń SAP w zakresie budowy kompleksowych relacji firm z klientami w ramach pakietu C/4HANA, ogłoszone w ubiegłym roku, otworzyło przed nami kolejne ścieżki rozwoju. Jako dyrektor zarządzający będę dążył do tego, by jeszcze silniej wykorzystać potencjał zespołu SAP Labs Poland do rozwoju przyszłościowych rozwiązań na rzecz cyfrowego handlu” – mówi Radosław Gołąbek, dyrektor zarządzający SAP Labs Poland.

Radosław Gołąbek ukończył informatykę na Politechnice Śląskiej. Dołączył do zespołu SAP Labs w Gliwicach w 2010 roku. Podczas kariery w SAP przeszedł niemal wszystkie szczeble w organizacji. Był m.in. pierwszym członkiem zespołu Solution Engineering, odpowiedzialnego za przygotowanie projektów nowych rozwiązań technologicznych w obszarze e-commerce. Pełnił również funkcje menedżerskie w projektach IT obejmujących rozwiązania B2C oraz B2B.

Centrum SAP Labs Poland należy do elitarnej sieci SAP Labs, liczącej zaledwie 20 jednostek na świecie. Jest jednym z kluczowych ośrodków R&D SAP, będącego największym globalnym dostawcą aplikacji biznesowych. Zespół liczący ponad 350 osób tworzy produkty chmurowe, które rozwijają portfolio firmy m.in. w zakresie kompleksowych narzędzi wspierających budowę Customer Experience. W Gliwicach powstaje przede wszystkim innowacyjne oprogramowanie do budowy systemów handlu elektronicznego dedykowane dla dużych i średnich firm.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *