AplikacjeRynekPolecane tematy

RedHat Enterprise Linux 7 już dostępny

RHEL7 pozwala wykorzystać innowacje, takie jak Linux Containers oraz przetwarzanie dużych zbiorów danych (Big Data), na systemach fizycznych, maszynach wirtualnych i w chmurze — otwartej chmurze hybrydowej.

RedHat Enterprise Linux 7 już dostępny

Zbudowany z myślą o potrzebach współczesnych centrów danych oraz wymaganiach środowisk IT następnej generacji, Red Hat Enterprise Linux 7 może wspierać różnorodne korporacyjne systemy IT, od kontenerów aplikacyjnych do usług chmurowych.

Red Hat Enterprise Linux 7 to m.in:
# Ulepszone rozwijanie, dostarczanie, przenoszenie i izolowanie aplikacji z wykorzystaniem technologii Linux Containers, w tym Dockera, we wdrożeniach fizycznych, wirtualnych i chmurowych, a także w środowiskach rozwojowych, testowych i produkcyjnych.
# Istotne ulepszenia systemów plików, w tym wykorzystanie XFS jako domyślnego systemu plików, który skaluje się do pojemności 500 TB.
# Relacje zaufania między domenami pozwalają łatwo zapewnić użytkownikom Microsoft Active Directory bezpieczny dostęp do domen Microsoft Windows i Red Hat Enterprise Linux. Dzięki temu Red Hat Enterprise Linux może współegzystować z innymi systemami w heterogenicznych centrach danych.
# Wydajne i bezpieczne środowiska rozwojowe i uruchomieniowe oraz narzędzia do dostarczania i diagnozowania aplikacji, zintegrowane z platformą i gotowe do obsługi kontenerów.
# Innowacyjne składniki infrastrukturalne, takie jak systemd, nowy standard zarządzania procesami, usługami, zabezpieczeniami i innymi zasobami.
# Wbudowane profilowanie, dostrajanie i koordynowanie wydajności do optymalizowania i łatwego skalowania systemu.
# Zunifikowane narzędzia administracyjne i branżowy standard zarządzania OpenLMI do sprawnej administracji i konfiguracji systemu.
# Ulepszone izolowanie i zabezpieczanie aplikacji z wykorzystaniem kontenerów, które chronią zarówno przed niezamierzonymi zakłóceniami, jak i złośliwymi atakami.

Gartner przewiduje, że do 2015 r. przynajmniej 95 proc. typowych organizacji IT będzie wykorzystywać pewne elementy OSS – bezpośrednio lub pośrednio – w rozwiązaniach IT o znaczeniu krytycznym.

Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań biznesowych firmy Red Hat, za systemem Red Hat Enterprise Linux 7 stoi rozległy ekosystem usług i wsparcia technicznego. Nowy system będzie wspierany przez poprzez szkolenia praktyczne i program certyfikacji Red Hat, w tym szkolenia w centrach edukacyjnych, wirtualne oraz w siedzibie klienta.

W miarę, jak zacierają się granice między systemami fizycznymi, wirtualnymi i chmurowymi, Red Hat dostarcza prawdziwą platformę otwartej chmury hybrydowej, która oferuje niezależnym twórcom oprogramowania i ich aplikacjom spójne środowisko uruchomieniowe, które obejmuje systemy fizyczne, maszyny wirtualne oraz chmury publiczne i prywatne. Będzie to miało kluczowe znaczenie, kiedy działające lokalnie aplikacje zostaną przeniesione do chmury” – mówi Paul Cormier, prezes, produkty i technologie, Red Hat.

Red Hat Enterprise Linux 7 pomaga wprowadzić nowe technologie, takie jak Linux Containers i powiązane oprogramowanie Docker, do większych środowisk korporacyjnych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ coraz więcej organizacji łączy nowe technologie i metodologie, np. chmurę, programowanie ‘zwinne’ i podejście DevOps — z istniejącą infrastrukturą, procesami i sposobami zarządzania” – stwierdza Jay Lyman, starszy analityk, 451 Research.

Więcej informacji na stronie Red Hat Enterprise Linux 7.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *