AplikacjeRynekPolecane tematy

RedHat Enterprise Linux 7 już dostępny

RHEL7 pozwala wykorzystać innowacje, takie jak Linux Containers oraz przetwarzanie dużych zbiorów danych (Big Data), na systemach fizycznych, maszynach wirtualnych i w chmurze — otwartej chmurze hybrydowej.

RedHat Enterprise Linux 7 już dostępny

Zbudowany z myślą o potrzebach współczesnych centrów danych oraz wymaganiach środowisk IT następnej generacji, Red Hat Enterprise Linux 7 może wspierać różnorodne korporacyjne systemy IT, od kontenerów aplikacyjnych do usług chmurowych.

Red Hat Enterprise Linux 7 to m.in:
# Ulepszone rozwijanie, dostarczanie, przenoszenie i izolowanie aplikacji z wykorzystaniem technologii Linux Containers, w tym Dockera, we wdrożeniach fizycznych, wirtualnych i chmurowych, a także w środowiskach rozwojowych, testowych i produkcyjnych.
# Istotne ulepszenia systemów plików, w tym wykorzystanie XFS jako domyślnego systemu plików, który skaluje się do pojemności 500 TB.
# Relacje zaufania między domenami pozwalają łatwo zapewnić użytkownikom Microsoft Active Directory bezpieczny dostęp do domen Microsoft Windows i Red Hat Enterprise Linux. Dzięki temu Red Hat Enterprise Linux może współegzystować z innymi systemami w heterogenicznych centrach danych.
# Wydajne i bezpieczne środowiska rozwojowe i uruchomieniowe oraz narzędzia do dostarczania i diagnozowania aplikacji, zintegrowane z platformą i gotowe do obsługi kontenerów.
# Innowacyjne składniki infrastrukturalne, takie jak systemd, nowy standard zarządzania procesami, usługami, zabezpieczeniami i innymi zasobami.
# Wbudowane profilowanie, dostrajanie i koordynowanie wydajności do optymalizowania i łatwego skalowania systemu.
# Zunifikowane narzędzia administracyjne i branżowy standard zarządzania OpenLMI do sprawnej administracji i konfiguracji systemu.
# Ulepszone izolowanie i zabezpieczanie aplikacji z wykorzystaniem kontenerów, które chronią zarówno przed niezamierzonymi zakłóceniami, jak i złośliwymi atakami.

Przeczytaj również
DevOps ofiarą kultu cargo

Gartner przewiduje, że do 2015 r. przynajmniej 95 proc. typowych organizacji IT będzie wykorzystywać pewne elementy OSS – bezpośrednio lub pośrednio – w rozwiązaniach IT o znaczeniu krytycznym.

Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań biznesowych firmy Red Hat, za systemem Red Hat Enterprise Linux 7 stoi rozległy ekosystem usług i wsparcia technicznego. Nowy system będzie wspierany przez poprzez szkolenia praktyczne i program certyfikacji Red Hat, w tym szkolenia w centrach edukacyjnych, wirtualne oraz w siedzibie klienta.

W miarę, jak zacierają się granice między systemami fizycznymi, wirtualnymi i chmurowymi, Red Hat dostarcza prawdziwą platformę otwartej chmury hybrydowej, która oferuje niezależnym twórcom oprogramowania i ich aplikacjom spójne środowisko uruchomieniowe, które obejmuje systemy fizyczne, maszyny wirtualne oraz chmury publiczne i prywatne. Będzie to miało kluczowe znaczenie, kiedy działające lokalnie aplikacje zostaną przeniesione do chmury” – mówi Paul Cormier, prezes, produkty i technologie, Red Hat.

Red Hat Enterprise Linux 7 pomaga wprowadzić nowe technologie, takie jak Linux Containers i powiązane oprogramowanie Docker, do większych środowisk korporacyjnych. Jest to niezwykle istotne, ponieważ coraz więcej organizacji łączy nowe technologie i metodologie, np. chmurę, programowanie ‘zwinne’ i podejście DevOps — z istniejącą infrastrukturą, procesami i sposobami zarządzania” – stwierdza Jay Lyman, starszy analityk, 451 Research.

Więcej informacji na stronie Red Hat Enterprise Linux 7.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *