BiznesAnalitykaCDO

Rola zaawansowanej analityki w rozwoju medycyny i badań klinicznych

18 października w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowana zostanie już czwarta edycja konferencji Advanced Analytics and Data Science pod hasłem “Biostatistics – High-dimensional, Big Data & Analytics”.  Tematem przewodnim wydarzenia będzie rola zaawansowanych technologii analitycznych w rozwoju medycyny i badań klinicznych w dobie Big Data. 

Rola zaawansowanej analityki w rozwoju medycyny i badań klinicznych

Tegoroczna edycja konferencji Advanced Analytics and Data Science to wyjątkowe spotkanie przedstawicieli świata nauki, sektora badań klinicznych, branży medycznej, farmaceutycznej i informatycznej. Wydarzenie organizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Kolegium Analiz Ekonomicznych, Zakład Analizy Historii Zdarzeń i Analiz Wielopoziomowych Instytutu Statystyki i Demografii) we współpracy z SAS Institute Polska. Honorowy patronat nad konferencją objął: JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej – prof. dr hab. Marek Rocki.

Udział zapowiedzieli wybitni prelegenci z Polski i z zagranicy reprezentujący sektor naukowy, medyczny i sektor nowych technologii. Będzie to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz prezentacji najlepszych praktyk w zakresie zastosowań zaawansowanej analityki i innych innowacyjnych technologii w sektorze ochrony zdrowia oraz dyskusji na temat nowych wyzwań i strategii rozwoju w czasach cyfrowej transformacji.

W dzisiejszym świecie mamy dostęp do olbrzymiego zakresu danych medycznych o pacjentach, badaniach, diagnozach i terapiach. Wykorzystanie tych danych to duże wyzwanie dla biostatystyki, analityki i innych technologii IT. Konferencja jest doskonałą okazją do poznania praktycznych przykładów, jak zastosowanie wysokowydajnych narzędzi do zaawansowanej analizy różnorodnych danych medycznych, zwiększa zakres i skuteczność badań naukowych, pomaga w opracowaniu nowych metod diagnostycznych i nowych terapii, zapewnia poprawę opieki zdrowotnej nad pacjentem oraz kompleksowo wspiera i standaryzuje procesy badawczo-rozwojowe nowych leków. Poruszony zostanie również temat trendów w rozwoju telemedycyny i wykorzystaniu analityki predykcyjnej do działań profilaktycznych.

Patronat medialny nad konferencją objął : ITwiz.

Szczegółowa agenda oraz lista prelegentów jest dostępna na stronie konferencji Advanced Analytics and Data Science.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *