BiznesAnalitykaCDO

Rola zaawansowanej analityki w rozwoju medycyny i badań klinicznych

18 października w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie zorganizowana zostanie już czwarta edycja konferencji Advanced Analytics and Data Science pod hasłem “Biostatistics – High-dimensional, Big Data & Analytics”.  Tematem przewodnim wydarzenia będzie rola zaawansowanych technologii analitycznych w rozwoju medycyny i badań klinicznych w dobie Big Data. 

Rola zaawansowanej analityki w rozwoju medycyny i badań klinicznych

Tegoroczna edycja konferencji Advanced Analytics and Data Science to wyjątkowe spotkanie przedstawicieli świata nauki, sektora badań klinicznych, branży medycznej, farmaceutycznej i informatycznej. Wydarzenie organizowane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie (Kolegium Analiz Ekonomicznych, Zakład Analizy Historii Zdarzeń i Analiz Wielopoziomowych Instytutu Statystyki i Demografii) we współpracy z SAS Institute Polska. Honorowy patronat nad konferencją objął: JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej – prof. dr hab. Marek Rocki.

Udział zapowiedzieli wybitni prelegenci z Polski i z zagranicy reprezentujący sektor naukowy, medyczny i sektor nowych technologii. Będzie to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz prezentacji najlepszych praktyk w zakresie zastosowań zaawansowanej analityki i innych innowacyjnych technologii w sektorze ochrony zdrowia oraz dyskusji na temat nowych wyzwań i strategii rozwoju w czasach cyfrowej transformacji.

W dzisiejszym świecie mamy dostęp do olbrzymiego zakresu danych medycznych o pacjentach, badaniach, diagnozach i terapiach. Wykorzystanie tych danych to duże wyzwanie dla biostatystyki, analityki i innych technologii IT. Konferencja jest doskonałą okazją do poznania praktycznych przykładów, jak zastosowanie wysokowydajnych narzędzi do zaawansowanej analizy różnorodnych danych medycznych, zwiększa zakres i skuteczność badań naukowych, pomaga w opracowaniu nowych metod diagnostycznych i nowych terapii, zapewnia poprawę opieki zdrowotnej nad pacjentem oraz kompleksowo wspiera i standaryzuje procesy badawczo-rozwojowe nowych leków. Poruszony zostanie również temat trendów w rozwoju telemedycyny i wykorzystaniu analityki predykcyjnej do działań profilaktycznych.

Przeczytaj również
Demokratyczny Data Mesh, czyli dane bez końca i centrali

Patronat medialny nad konferencją objął : ITwiz.

Szczegółowa agenda oraz lista prelegentów jest dostępna na stronie konferencji Advanced Analytics and Data Science.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *