StartupyWydarzeniaRynek

Rozpoczął się nabór do Carpathian Startup Fest 2024 w Rzeszowie

To już czwarta edycja jednego z najciekawszych i najprężniej rozwijających się festiwali startupów w Polsce. W tym roku w puli nagród jest 130 000 zł, a wśród gości Sebastian Kulczyk z zaproszeniem do Programu InCredibles. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5 i 6 czerwca br. w Rzeszowie, pod hasłem: How I did it.

Rozpoczął się nabór do Carpathian Startup Fest 2024 w Rzeszowie

Ponad 1000 uczestników, 100 prelegentów i panelistów, 30 funduszy inwestycyjnych, 1000 spotkań w strefie Business Dating, a w konkursie niemal 300 zgłoszeń startupów z Polski, USA, Irlandii i regionu CEE – te liczby uplasowały ostatni Carpathian Startup Fest na top liście startupowych wydarzeń roku.

“Pracując nad czwartą edycją wraz z Samorządem Województwa Podkarpackiego oraz Radą Programową CSF dbamy o to, by opinia, że do Rzeszowa warto przyjechać szła coraz dalej w świat, bo właśnie tutaj spotyka się cały ekosystem startupowy” – mówi Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która wraz z Podkarpackim Parkiem Naukowo-Technologicznym Aeropolis, jest gospodarzem Carpathian Startup Fest.

Rejestracja na wydarzenie już ruszyła, a wraz z nią nabór do konkursu, w którym o nagrody można walczyć w trzech kategoriach: Najlepszy Startup, Najlepszy Scaleup i Najlepszy Pomysł. Zgłaszać się można się do 2 kwietnia br. – listę 20 finalistów poznamy 22 kwietnia. Oceną startupów i scaleupów zajmie się jury złożone z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych, natomiast Patronat nad konkursem dla pomysłów obejmie PCI – Podkarpackie Centrum Innowacji.

Najcenniejsze nagrody przewidziano dla startupów, które zaprezentują się pierwszego dnia festiwalu. Tu można wygrać: 40 000 zł, 20 000 zł, 10 000 zł i po raz pierwszy w tym roku nagrodę publiczności – 3 000 zł. Drugiego dnia na scenie Demo Day staną scaleupy, walcząc  o nagrody w wysokości: 15 000 zł, 10 000 zł i 7 000 zł. W puli nagród dla idei jest natomiast  7 000 zł, 5 000 zł i 4 000 zł.

Przewidziano także dodatkowe nagrody, tj.: zaaranżowanie godzinnej rozmowy z przedstawicielami funduszu – Inovo Venture, pakiet narzędzi marketing automation Ultimate FastTony o wartości 12 000 zł, wejściówkę na Internet Beta 2024 i wiele innych, o których informacje będą pojawiać się sukcesywnie na stronie carpathianfest.pl i w social media festiwalu.

Nie ulega wątpliwości, że wiele startupów przyjedzie do Rzeszowa po to, aby zawalczyć o zaproszenie do cenionego w Polsce programu mentoringowego – Incredibles Sebastiana Kulczyka. “W CSF będziemy uczestniczyć po raz trzeci, poszukując spółki, którą zaprosimy do 8. edycji naszego programu” – mówi Jarosław Sroka, przewodniczący Rady Programowej CSF i koordynator Programu Incredibles. “Szukamy polskich przedsiębiorców, spółek na wczesnym etapie rozwoju. Szyjemy dla nich „na miarę” program wsparcia, który trwa kilka miesięcy. Każda ze spółek dostaje 5-7 mentorów, bierze udział w warsztatach grupowych, wyjeżdża z nami na Slush w Helsinkach. Łączymy też nasze spółki z potencjalnymi klientami, kontrahentami, inwestorami” – dodaje.

Wśród panelistów i prelegentów w agendzie eventu znaleźli się m.in.: Kinga Piecuch, Róża Szafranek, Maja Meissner, Tina Sobocińska, Sebastian Kulczyk, Stefan Batory, Michał Kramarz, Piotr Nowosielski, Michał Rokosz, Greg Albrecht i Jan Sikora.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *