Branża ITRynek

S4E: inwestycje w poprawę efektywności energetycznej budynków

W Sikorzu (niedaleko Płocka) został otwarty dom spokojnej starości Leonianum – Piękne życie. Jest to rozbudowany kompleks wypoczynkowy i rehabilitacyjny. S4E SA – razem z grupą partnerów – odpowiadało za cały proces termomodernizacji budynku. Inwestycja przyniosła 67% redukcji CO2, oraz 30% obniżenie zużycia energii. Wynik ten będzie jeszcze się poprawiał w miarę użytkowania budynku.

S4E: inwestycje w poprawę efektywności energetycznej budynków

W inwestycji zostały zastosowane rozwiązania z zakresu; Building Management System (Pactis BMS), inteligentnej kontroli oświetlanie (HSK ledy), rozwiązania fotowoltaiczne (Bauer Solartechnik), system kontroli efektywności energetycznej oparty o rozwiązanie IoT + Big Data (SEPIN).

Wykorzystanie rozwiązań cyfrowych w aspekcie zarządzania efektywnością energetyczną to jeden z strategicznych aspektów działania naszej spółki. Proszę zwrócić uwagę na klika faktów. Średnia cena prądu na godzinę w Polskim gospodarstwie domowym to 1,5 PLN, a należy dodać ze z badań wynika iż 70% zużycia energii idzie na ogrzewanie. Te cyfry pokazują jak duży potencjał jest w zakresie termomodernizacji i efektywności energetycznej budynków i gospodarstw domowych.

Na rynku mamy kilka rozwiązań do kontroli i zarządzania efektywnością energetyczną, jednak nadal brak spójnego protokołu. Rozwiązanie Pactis BMS, które zostało zastosowane na tej inwestycji – rozwiązuje ten problem. Około 63 mld złotych jest do wzięcia w ramach programu rządowego Czyste Powietrze.

Technologia technologią, jednak dla mnie najważniejszy w tym projekcie jest jego wymiar społeczny. W stosunku do lat 90’tych liczba osób starszych w naszym kraju (powyżej 60 r.ż) zwiększyła się o 22%. Takie inicjatywy i zastosowane w nich technologie muszą nas przygotować na przyszłość” – mówi Paweł Piętka, CEO, S4E. S4E Energy Solutions to połączenie kompetencji IT i wiedzy na temat procesów zarządzania energią. To pion biznesowy spółki IT VAD S4E.  Oferujący kompleksowe wsparcie inwestycji z zakresu zarządzania efektywnością energetyczną. Oferujemy sprawdzone rozwiązania dla sektora prywatnego i publicznego. Systemy do zarządzania energią  / Fotowoltaika (PV) / Oświetlenie (in & out) LED / Systemy Zarządzania Budynkami (BMS). Jako dystrybutor VAD wspieramy partnerów w zakresie; Analizy potrzeb, przeprowadzenia audytów technicznych, opracowania koncepcji projektu oraz projektu wykonawczego, dostawę oraz niezbędną do prawidłowego funkcjonowania konfigurację, wsparcie wdrożeniowe, obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną

S4E jako dystrybutor z wartością dodaną ma ponad 18 letnie doświadczenie w rozwiązaniach sieciowych, budowie data center, analityce danych. W ostatnim okresie spółka coraz odważniej spogląda w stronę cyfryzacji sektora energetycznego i projektów związanych z zarządzaniem efektywnością energetyczną.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *