Rynek

SAP na kolejne 5 lat planuje głównie rozwój organiczny

Na początku przyszłego roku ujawnione mają zostać szczegółowe plany rozwoju poszczególnych linii rozwiązań biznesowych firmy SAP. Wiadomo jednak, że strategia niemieckiego koncernu będzie skoncentrowana przede wszystkim na rozwoju organicznym. Kierownictwo SAP wyklucza znaczące przejęcia, co nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z zakupów mniejszych firm.

SAP na kolejne 5 lat planuje głównie rozwój organiczny

Pięcioletnia strategia rozwoju SAP zakładać ma przede wszystkim rozwój oprogramowania biznesowego oraz narzędzi chmurowych. Oznaczać ma to odejście od realizowanych do tej pory, dużej skali przejęć innych podmiotów. Ostatnia, ogłoszna we wrześniu transakcja SAP dotyczyła przejęcia amerykańskiej firmy Concur. SAP kupił pecjalizującą się w oferowanych za pośrednictwem chmury rozwiązaniach wspierających zarządzanie podróżami i wydatkami służbowymi spółkę za kwotę 7,3 mld USD. Ta, największa transakcja tego typu w 42-letniej historii koncernu SAP, transakcja ma być sfinalizowana jeszcze w tym roku. Według doniesień agencji Reuters wartość transakcji została uznana za zbyt wysoką, co z kolei wywołało falę krytyki względem kierownictwa SAP.

Teraz, Bill McDermott, dyrektor generalny SAP zapowiedział, że szczegółowe informacje dotyczące planów rozwoju konkretnych rozwiązań koncernu zostanie ujawniona w styczniu 2015 roku. Nie oznacza to jednak, że SAP zrezygnuje z ukierunkowanych na pozyskanie nowych technologii przejeć mniejszych podmiotów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *