InfrastrukturaBranża ITRynek

Scaleway odświeża linię serwerów dedykowanych Dedibox

Dziewięć nowych konfiguracji serwerów Generacji 7 wprowadziła firma Scaleway, aktualizując ofertę serwerów dedykowanych Dedibox. Spółka udostępnia je do wynajęcia, bez konieczności deklarowania poziomu wykorzystania usługi. Oferty te będą stopniowo wprowadzane w wielu centrach danych, począwszy od Francji (DC2 i DC5) oraz Holandii (AMS1), a z czasem usługi w ramach Generation 7 obejmą zasięgiem rynek globalny – poinformowali przedstawiciele europejskiego dostawcy usług chmury publicznej.

Scaleway odświeża linię serwerów dedykowanych Dedibox

Warto podkreślić, że firma odświeża linię serwerów dedykowanych Dedibox zaledwie dwa miesiące po udostępnieniu najpotężniejszych na świecie serwerów Bare Metal z serii Ultimate Performance.

Dwie pierwsze oferty Generacji 7 dostępne w centrum danych DC5 to:

  • CORE-7-L-A: 1x AMD EPYC 7532 – 32C/64T/3,3 GHz – 256 GB DDR4 ECC – 2× 1,92 TB Centrum Danych NVMe
  • CORE-7-XXL: 2× AMD EPYC 7532 – 64C/128T/3,3 GHz – 1024 GB DDR4 ECC – 2× 1,92 TB Centrum Danych NVMe
  • Dostępne opcje: pamięć masowa, sieć, bezpieczeństwo, system operacyjny i wsparcie dla klientów biznesowych

Uruchomienie Generacji 7 aktualizuje serwery serii S, M i L PRO firmy Scaleway oraz serwery serii M, L, XL i XXL CORE – wskazują przedstawiciele firmy i dodają, że jeśli chodzi o pamięć masową, nowa generacja bazuje na rozwiązaniach NVMe przeznaczonych dla centrów danych.

Teraz do 25Gb/s przepustowości

Podobnie jak wszystkie serwery Dedibox, Generacja 7 korzysta z łączności z internetem, wspieranej przez ultraszybką, niezawodną, wysokowydajną sieć mesh o przepustowości ponad 10Tb/s oraz usługi wielu operatorów i punktów wymiany ruchu – informują eksperci Scaleway. Dodają również, iż wprowadzenie Generacji 7 pozwoli na zaspokojenie różnych potrzeb klientów poprzez dodatkowe opcje dostosowywania przepustowości. Umożliwi to użytkownikom choćby zwiększenie przepustowości o 1Gb/s (niegwarantowanej) do 25Gb/s.

Przeczytaj również
HPE poszerza ofertę GreenLake o rozwiązania do obsługi danych biznesowych

Usługa Scaleway na poziomie Business Service jest już od pewnego czasu dostępna i zalecana dla wszystkich serwerów produkcyjnych, by użytkownicy mogli przekonać się do usługi Dedibox – rekomendują specjaliści firmy. Ten poziom usług umożliwia dostosowanie serwerów do własnych potrzeb za pomocą dodatkowych dysków SSD i  NVMe.

Inne usługi :

  • Pomoc premium i priorytetowa: 24/7 telefonicznie i poprzez zgłoszenie ticketowe
  • Wsparcie: dedykowany ekspert techniczny
  • Rozszerzona umowa SLA: 99,95% (podstawowa: 99,9%)
  • Gwarantowany czas reakcji: w ciągu 1 godziny (podstawowy: w ciągu 4 godzin)
  • Boosted Real Private Network (RPN): do 10Gb/s przepustowość na serwerze
  • Ochrona: zaawansowana lub podstawowa ochrona anty-DDoS

Jak zapewniają przedstawiciele Scaleway, Generacja 7 spełnia wysokie wymagania techniczne, oferując wysokowydajne serwery dedykowane, wraz z wszystkimi usługami klasy premium dostępnymi ze Scaleway Dedibox w kilku centrach danych.

Przypomnijmy, że według deklaracji specjalistów firmy, jest ona jedynym dostawcą usług w chmurze na świecie, który oferuje kolokację, chmurę publiczną oraz wysokiej klasy serwery dedykowane do użytku w trybie miesięcznym (serwery dedykowane Dedibox) lub godzinowym (serwery Bare Metal). O szczegółach oferty Scaleway pisaliśmy wcześniej tu: https://bit.ly/2KydlRq

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *