Branża ITStartupyRynek

Scaleway uruchomił programy wspierające polskie startupy

Scaleway, dostawca usług w chmurze, poinformował o uruchomieniu specjalnej, lokalnej edycji programów dla polskich startupów – Early Stage i Growth Stage. Obejmują one okres od 6 miesięcy do roku, w ramach którego zakwalifikowani uczestnicy otrzymują usługi i narzędzia w chmurze o wartości do 36 000 euro, a ponadto szkolenia i mentoring. Zgłoszenia do programu przyjmowane będą do 15 września 2021 roku.

Scaleway uruchomił programy wspierające polskie startupy

Dla startupów i firm technologicznych bardzo ważne jest uzyskanie dostępu do technologii, aby móc sprawnie oraz łatwo rozpocząć działalność – szybko testować i w miarę rozwoju, skalować swoje środowisko. To właśnie chmura obliczeniowa pozwala startupom wyjść poza często ograniczone zasoby, którymi dysponują i korzystać z elastycznych usług na żądanie, dostosowywanych do potrzeb i pozwalając skupić się wprowadzaniu innowacji oraz zaspokajaniu potrzeb klientów. Jak zapewniają przedstawiciele dostawcy, Scaleway rozwiązuje wiele problemów – dzięki hiper skalowalności, redundancji infrastruktury, prostej optymalizacji kosztów – firma pomaga startupom w dostępie do najlepszej technologii, dotarciu do globalnej społeczności oraz dzieleniu się wiedzą.

I tak, w ramach Growth Stage & Early Stage Startup Programs, dostawca każdego miesiąca wybiera kilka firm, które biorą udział w programie. Następnie otrzymują one dostęp do narzędzi chmurowych Scaleway, z których mogą korzystać przez okres 6-12 miesięcy. Startupy mogę też liczyć na szkolenia i mentoring w dziedzinie IT, rozwoju produktu oraz marketingu. Startup Programs zapewniają również możliwość skorzystania z międzynarodowej sieci kontaktów firmy Scaleway. Dodajmy, że oba programy uruchomiono w 2020 roku jako odpowiedź na potrzeby rozwijających się startupów, których debiut przypadł  na trudny, pandemiczny okres.

Przeczytaj również
Rozpoczęło się zgłaszanie projektów do konkursu Fujitsu Select Innovation Award 2023

“Wiemy co jest potrzebne do zbudowania i skalowania startupu. Scaleway zaczynał od małej firmy, a stał się uznanym dostawcą rozwiązań chmurowych, z setkami tysięcy klientów w ponad 160 krajach. Od czasu, gdy zaczynała się nasza historia, czasy się zmieniły. Nie chodzi już tylko o kapitał, dopasowanie produktu do rynku, szybkość i skalę. Cyfrowy świat, który budujemy, będzie bardziej wymagający niż kiedykolwiek. Jest pod ścisłą obserwacją wszystkich interesariuszy – klientów, inwestorów i regulatorów. Startupy potrzebują partnerstwa, a nie tylko dostawców. Wierzymy, że jesteśmy dostawcą usług typu Infrastructure-as-a-Service o wyjątkowej pozycji, z całą gamą konkurencyjnych rozwiązań, które umożliwiają sprawne wdrażanie własnych produktów, aplikacji i przedsięwzięć” – zapewnił Yann Lechelle, CEO Scaleway.

W związku z koniecznością ochrony danych osobowych w związku z RODO, coraz więcej startupów bardzo poważnie podchodzi do danych swoich klientów oraz warunków ich przechowywania. Jak podkreślają przedstawiciele Scaleway, uczestnicy Startup Programs mogą być pewni, że ich dane, a także dane ich partnerów, będą chronione zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Aplikacje otwarte są dla polskich startupów od 15 sierpnia do 15 września pod tym adresem.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *