BranżaStartupyRynek

Scaleway uruchomił programy wspierające polskie startupy

Scaleway, dostawca usług w chmurze, poinformował o uruchomieniu specjalnej, lokalnej edycji programów dla polskich startupów – Early Stage i Growth Stage. Obejmują one okres od 6 miesięcy do roku, w ramach którego zakwalifikowani uczestnicy otrzymują usługi i narzędzia w chmurze o wartości do 36 000 euro, a ponadto szkolenia i mentoring. Zgłoszenia do programu przyjmowane będą do 15 września 2021 roku.

Scaleway uruchomił programy wspierające polskie startupy

Dla startupów i firm technologicznych bardzo ważne jest uzyskanie dostępu do technologii, aby móc sprawnie oraz łatwo rozpocząć działalność – szybko testować i w miarę rozwoju, skalować swoje środowisko. To właśnie chmura obliczeniowa pozwala startupom wyjść poza często ograniczone zasoby, którymi dysponują i korzystać z elastycznych usług na żądanie, dostosowywanych do potrzeb i pozwalając skupić się wprowadzaniu innowacji oraz zaspokajaniu potrzeb klientów. Jak zapewniają przedstawiciele dostawcy, Scaleway rozwiązuje wiele problemów – dzięki hiper skalowalności, redundancji infrastruktury, prostej optymalizacji kosztów – firma pomaga startupom w dostępie do najlepszej technologii, dotarciu do globalnej społeczności oraz dzieleniu się wiedzą.

I tak, w ramach Growth Stage & Early Stage Startup Programs, dostawca każdego miesiąca wybiera kilka firm, które biorą udział w programie. Następnie otrzymują one dostęp do narzędzi chmurowych Scaleway, z których mogą korzystać przez okres 6-12 miesięcy. Startupy mogę też liczyć na szkolenia i mentoring w dziedzinie IT, rozwoju produktu oraz marketingu. Startup Programs zapewniają również możliwość skorzystania z międzynarodowej sieci kontaktów firmy Scaleway. Dodajmy, że oba programy uruchomiono w 2020 roku jako odpowiedź na potrzeby rozwijających się startupów, których debiut przypadł  na trudny, pandemiczny okres.

Przeczytaj również
Sfinalizowano przejęcie SalesManago za dziewięciocyfrową kwotę w euro

“Wiemy co jest potrzebne do zbudowania i skalowania startupu. Scaleway zaczynał od małej firmy, a stał się uznanym dostawcą rozwiązań chmurowych, z setkami tysięcy klientów w ponad 160 krajach. Od czasu, gdy zaczynała się nasza historia, czasy się zmieniły. Nie chodzi już tylko o kapitał, dopasowanie produktu do rynku, szybkość i skalę. Cyfrowy świat, który budujemy, będzie bardziej wymagający niż kiedykolwiek. Jest pod ścisłą obserwacją wszystkich interesariuszy – klientów, inwestorów i regulatorów. Startupy potrzebują partnerstwa, a nie tylko dostawców. Wierzymy, że jesteśmy dostawcą usług typu Infrastructure-as-a-Service o wyjątkowej pozycji, z całą gamą konkurencyjnych rozwiązań, które umożliwiają sprawne wdrażanie własnych produktów, aplikacji i przedsięwzięć” – zapewnił Yann Lechelle, CEO Scaleway.

W związku z koniecznością ochrony danych osobowych w związku z RODO, coraz więcej startupów bardzo poważnie podchodzi do danych swoich klientów oraz warunków ich przechowywania. Jak podkreślają przedstawiciele Scaleway, uczestnicy Startup Programs mogą być pewni, że ich dane, a także dane ich partnerów, będą chronione zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

Aplikacje otwarte są dla polskich startupów od 15 sierpnia do 15 września pod tym adresem.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *