InfrastrukturaRynek

Scaleway wprowadza do oferty korporacyjne instancje obliczeniowe oparte na platformie AMD EPYC

Przeznaczone do zastosowań korporacyjnych instancje obliczeniowe Scaleway mają charakteryzować się m.in. gwarantowanymi zasobami, wysokim poziomem bezpieczeństwa i wyjątkowym stosunkiem wydajności do ceny. Nowa usługa chmurowa Scaleway wykorzystuje wydajne procesory AMD EPYC serii 7003 i – wedle zapowiedzi – zapewnia nawet czterokrotnie wyższą wydajność od dotychczas dostępnych usług ogólnego zastosowania.

Scaleway wprowadza do oferty korporacyjne instancje obliczeniowe oparte na platformie AMD EPYC

Zdaniem przedstawicieli Scaleway nowa oferta ma pozwalać m.in. na zapewnienie dostępu do zasobów IT spełniających wymogi środowisk korporacyjnych przy zachowaniu wysokiej skalowalności. Wedle zapowiedzi podstawowa instancja Scaleway typu Enterprise ma dysponować 8 vCPU i 32GB pamięci operacyjnej, zaś najbardziej rozbudowana – 96 vCPU i 384GB RAM. Co ważne, maszyny wirtualne dostępne w ramach nowej oferty zapewniać mają nawet czterokrotnie wyższą wydajność od dotychczas dostępnych usług ogólnego zastosowania.

Skierowane do klientów korporacyjnych instancje obliczeniowe Scaleway wykorzystują m.in. wbudowane w najnowsze układy AMD mechanizmy bezpieczeństwa Secure Encrypted Virtualization (SEV). Pozwalają one na zapewnienie dodatkowego poziomu bezpieczeństwa środowisk współdzielonych za sprawą izolacji maszyn wirtualnych i hyperwizora. “Dzięki współpracy z firmą AMD możemy zaoferować konkretne rozwiązanie rynkowych potrzeb, z niezrównanym stosunkiem wydajności do ceny w czasie, gdy zapotrzebowanie na solidne i bezpieczne przetwarzanie w chmurze rośnie w tempie dwucyfrowym” – mówi Yann Lechelle, dyrektor generalny Scaleway. Przedstawiciele francuskiej firmy podkreślają, że Scaleway jest obecnie jedyną platformą chmury publicznej, która oferuje funkcjonalność SEV w podstawowym pakiecie usług.

Z oficjalnych informacji wynika, że nowe usługi mogą być wykorzystywane m.in. na potrzeby obsługi w pełni zarządzalnych środowisk Kubernetes, a także tworzenia wirtualnych, prywatnych chmur obliczeniowych. Przedstawiciele firmy podkreślają również, że instancje korporacyjne Scaleway są nie tylko dobrze zabezpieczone i odizolowane od pozostałych zasobów chmurowych, ale też dysponują gwarantowaną przepustowością sieci, co jest nowością w ofercie francuskiego dostawcy. Nowe usługi chmurowe klasy Enterprise wspierają też m.in. blokową pamięć masową.

Nowa oferta będzie początkowo dostępna za pośrednictwem paryskiego centrum danych Scaleway. W ciągu kilku kolejnych tygodni instancje korporacyjne Scaleway zostaną udostępnione także w centrach danych w Amsterdamie i Warszawie, a także w kolejnym centrum danych we Francji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *