Branża ITRynek

Schneider Electric i BitSight będą wspólnie poprawiać bezpieczeństwo w środowisku technologii operacyjnej

Obie firmy ogłosiły strategiczne partnerstwo mające na celu zwiększenie możliwości wykrywania wrażliwości technologii operacyjnej poprzez identyfikację błędnie skonfigurowanych podłączonych urządzeń. I tak, Schneider Electric połączy wiedzę na temat protokołów i systemów OT z oferowanymi przez BitSight możliwościami wykrywania i zarządzania podatnościami na cyberryzyka.

Schneider Electric i BitSight będą wspólnie poprawiać bezpieczeństwo w środowisku technologii operacyjnej

Współpraca obu firm ma na celu wygenerowanie krytycznych spostrzeżeń niezbędnych do proaktywnego monitorowania bezpieczeństwa obserwowanych z zewnątrz zagrożeń dla społeczności OT. Efektem partnerstwa ma być wzmocnienie bezpieczeństwa przemysłowego i zapewnienie lepszego wglądu w infrastrukturę przemysłową oraz urządzenia systemów sterowania przemysłowego (ang. Industrial Control System – ICS), które mogą być narażone na cyberataki, wskazali przedstawiciele obu firm.

“Zarówno BitSight, jak i Schneider Electric mają wspólną misję tworzenia zaufania do gospodarki cyfrowej poprzez poprawę cyberbezpieczeństwa we wszystkich połączonych ze sobą rodzajach przedsiębiorstw i branżach. Systemy technologii operacyjnej są często narażone na ataki cyberprzestępców, którzy mogą chcieć włamać się do nich za pośrednictwem podłączonych urządzeń i sieci konwergentnych. Współpracując ze Schneider Electric, aktywnie adresujemy to na wszystkich poziomach łańcucha wartości, rozszerzając nasze możliwości wykrywania zagrożonych systemów sterowania i infrastruktury przemysłowej klientów oraz wsparcia w poprawie odporności biznesowej” – skomentował Stephen Boyer, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii w firmie BitSight.

“Dzięki wzbogaconym danym i spostrzeżeniom zebranym przez BitSight, Schneider Electric rozwija zdolność analizy zagrożeń OT w celu powiadamiania i współpracy z klientami, którzy mają ujawnione aktywa lub niezabezpieczone połączenia sieciowe” – dodał Christophe Blassiau, starszy wiceprezes ds. cyberbezpieczeństwa i globalny dyrektor ds. bezpieczeństwa informacji (CISO) w Schneider Electric.

Udział w projekcie jest otwarty dla wszystkich dostawców OT, którzy chcą dzielić się informacjami o swoich produktach w celu poprawy możliwości wykrywania i atrybucji ryzyka – poinformowano ogłaszając wspomniane partnerstwo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *