Polecane tematy

Skuteczna ochrona organizacji przed cyberatakiem: pokaz technik ataku i obrony na żywo

Redakcja ITwiz jest partnerem webinarium “Jak skutecznie obronić się przed cyberatakiem”. Podczas webinarium przeprowadzona zostanie próba cyberataku z zewnątrz na organizację. W symulacji ataku weźmie udział dwóch prelegentów: Mateusz Pstruś i Marcin Marciniak. Mateusz podejmuje próbę włamania do organizacji, przedstawi narzędzia i techniki użyte do przeprowadzenia ataku, a Marcin prezentuje zdarzenia rejestrowane przez system w trakcie ataku, opisując informacje i dane, które dostarcza administratorowi system klasy SIEM.

Skuteczna ochrona organizacji przed cyberatakiem: pokaz technik ataku i obrony na żywo

Zaprezentowane scenariusze odpowiadają prawdziwym atakom prowadzonym przez prawdziwych włamywaczy, w których role wciela się pentester Mateusz Pstruś. Z kolei zaprezentowane przez Marcina Marciniaka informacje będą wykorzystane do wypracowania odpowiedzi na zagrożenia – tak samo, jak ma to miejsce przy odpieraniu prawdziwego ataku. Podczas webinarium będzie można zapoznać się także z Attack Deception System (ADS) klasy SIEM, oraz jego głównym architektem – Pawłem Bykowskim. W trakcie webinarium będzie on odpowiadać na pytania na czacie.

Pokażemy jakie ataki wykrył ADS dzięki gotowym wbudowanym w system regułom, przygotowanym przez ekspertów przeprowadzających nie tylko zwykłe testy penetracyjne, ale specjalizujących się również w testach profilowanych – symulowanych atakach hackerskich (tzw.red teaming).

Podczas webinarium:

  • Dowiesz się w jaki sposób ochronić firmową infrastrukturę IT, poznając przy tym metody działań włamywaczy.
  • Poznasz sposoby zabezpieczenia sieci Wi-Fi przed nadużyciami oraz błędami w konfiguracji klientów.
  • Zapoznasz się z metodami wykrywania zaawansowanych włamań klasy APT na przykładzie prawdziwego ataku prowadzonego na żywo przez eksperta, specjalistę w zakresie testów penetracyjnych.
  • Przedstawimy sposoby ochrony wrażliwych systemów, takich jak automatyka przemysłowa.
  • Omawiana technologia umożliwi obronę na każdym etapie ataku, począwszy od rozpoznania, aż po niszczące działania włamywaczy.
Przeczytaj również
Citrix: Funkcja App Protection zwiększa bezpieczeństwo pracy zdalnej

Zapraszamy do udziału,
Redakcja ITwiz

Link do rejestracji: https://www.e-webinaria.pl/events/jak-skutecznie-obronic-sie-przed-cyberatakiem-pokaz-na-zywo/

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *