Zmiany kadrowe

Sławomir Soszyński od 1 października nowym CIO w ING banku Śląskim

Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Sławomira Soszyńskiego na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za Pion Tech i bezpieczeństwo IT.

Sławomir Soszyński od 1 października nowym CIO w ING banku Śląskim

Decyzja Rady Nadzorczej o poszerzeniu składu zarządu podkreśla istotną rolę technologii i cyfryzacji w dalszym rozwoju ING Banku Śląskiego. Dotychczas Pion Tech i Pion Operacji były nadzorowane przez jednego wiceprezesa banku” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Sławomir Soszyński przez 10 lat był związany z Citibankiem, początkowo w Polsce, a następnie w Londynie, Nowym Jorku i Singapurze. Odpowiadał w tym czasie za bezpieczeństwo IT, technologię w Globalnym Pionie Audytu, a następnie technologię bankowości detalicznej i architektury IT w regionie EMEA. W 2014 roku objął stanowisko Globalnego Szefa Departamentu Technologii w OSTC Group w Polsce. Od 2015 roku związany był z J.P. Morgan w Londynie jako Dyrektor Wykonawczy Architektury dla Sektora Technologii Korporacyjnej i Infrastruktury Technologicznej. W 2017 roku objął stanowisko członka zarządu nadzorującego Globalne Centrum Korporacyjne J.P. Morgan w Warszawie.

Nowy wiceprezes Banku jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku fizyka teoretyczna i komputerowa. Ukończył program MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *