Struktury firmy Snowflake w Polsce zasilił zespół inżynierów związanych dotąd z firmą Pragmatists. Przejęcie spółki wyspecjalizowanej w tworzeniu oprogramowania na zamówienie jest kolejnym etapem rozwoju lokalnego centrum rozwoju oprogramowania Snowflake. Wartości transakcji nie ujawniono.
Z oficjalnych informacji wynika, że obecnie polski zespół badawczo-rozwojowy Snowflake liczy niemal setkę inżynierów. Warszawskie centrum rozwoju Snowflake bierze udział m.in. w pracach nad rozwojem usług wymiany danych biznesowych w ramach platformy Snowflake Data Marketplace. Przedstawiciele amerykańskiego producenta podkreślają, że główną przyczyną szybkiego rozwoju warszawskiego ośrodka jest wzrost zapotrzebowania na usługi z zakresu data marketplace. “Nowi specjaliści przynoszą do Snowflake ogromny bagaż doświadczeń wynikający z pracy nad projektami dla wielu organizacji w Europie i Ameryce Północnej. To wzmocnienie zespołu umożliwi nam jeszcze szybszy rozwój polskiego oddziału. Już teraz warszawski team jest jednym z zespołów rozwijających usługę Snowflake Data Marketplace” – podkreśla Grzegorz Kapusta, dyrektor ds. inżynierii i szef warszawskiego biura Snowflake.
Specjaliści z warszawskiego biura rozwijają także narzędzia zapewniające bieżące wsparcie dla wielu kluczowych obszarów działania amerykańskiej firmy, w tym platformy billingowej i monetyzacyjnej, a także wsparcia i sprzedaży. Polski zespół Snowflake pracuje również nad rozwiązaniami, takimi jak Snowflake Connectors i SnowCommand. “Nasz zespół zajmuje się rozwojem konektorów Snowflake, które umożliwiają natywną integrację Chmury Danych Snowflake z kluczowymi aplikacjami innych firm, narzędziami partnerskimi i frameworkami. Te natywne konektory znacząco upraszczają sposób, w jaki nasi klienci mogą pobierać dane z aplikacji i systemów do Snowflake, skracając jednocześnie czas potrzebny na integrację danych z wielu tygodni do zaledwie kilku minut” – zapewnia Grzegorz Kapusta.
Warto dodać, że warszawskie biuro Snowflake powstało w 2021 roku na bazie struktur firmy Polidea. W skali świata firma systematycznie rozwija zarówno własną, opartą na modelu chmury obliczeniowej platformę integracji i wymiany danych, jak i usługi biznesowe oraz ekosystem partnerów.