Cloud computingRynekPolecane tematy

Snowflake uruchamia program partnerski oparty na własnej chmurze danych

Program partnerski Powered by Snowflake ma na celu m.in. zapewnienie wsparcia dla firm i deweloperów w procesie sprawnego tworzenia różnorodnych aplikacji na wszystkich etapach pracy w chmurze danych Snowflake. Rozwijane są także nowe funkcje wspierające wymianę danych z platformą chmurową Snowflake.

Snowflake uruchamia program partnerski oparty na własnej chmurze danych

Firma Snowflake specjalizuje się w usługach związanych z obsługą danych. Rozwija m.in. chmurową platformę danych wspierającą integrację i centralizację różnych zbiorów danych, a także ich wykorzystanie na potrzeby zróżnicowanych analiz biznesowych. Platforma Snowflake Data Cloud zapewnia spójne środowisko danych, łączące zróżnicowane źródła danych: zarówno te funkcjonujące w ramach środowisk publicznej chmury obliczeniowej, jak i działające w oparciu o infrastrukturę on-premise.

Usługi amerykańskiego producenta umożliwiają m.in. logiczną integrację różnych źródeł danych. Wspierają środowiska typu multicloud i są dostępne m.in. w ramach środowisk: Google Cloud Platform, Amazon Web Services oraz Microsoft Azure. Architektura platformy Snowflake pozwala też na bezpieczne współdzielenie danych w organizacji w wydajny i bezpieczny sposób. Dziedzinowe rozwiązania oferowane przez firmę Snowflake obejmują usługi danych wspierające działania z zakresu marketingu i sprzedaży, zarządzania bezpieczeństwem i zgodnością z regulacjami, a także rozwoju produktów. W ramach Snowflake Platform dostępne są także wyspecjalizowane rozwiązania z zakresu zarządzania i przetwarzania danych odpowiadające potrzebom branż, takich jak: administracja publiczna, handel detaliczny, bankowość i finanse, przemysł, edukacja oraz ochrona zdrowia. Platforma ta umożliwia także bezpieczne, zgodne z regulacjami współdzielenie i wzajemnie wykorzystywanie wybranych zbiorów danych przez firmy należące do ekosystemu Snowflake.

Co ważne, od lutego br. firma Snowflake posiada w Warszawie własne centrum rozwojowe, które powstało na bazie struktur przejętej przez amerykańską spółkę firmy Polidea. Zdaniem przedstawicieli Snowflake przejęcie Polidea pozwoliło na m.in. na pozyskanie liczącego ponad 70 osób zespołu inżynierskiego i przyspieszenie rozwoju produktów Snowflake w kilku kluczowych obszarach. Struktury warszawskiego oddziału Snowflake mają być nadal rozwijane. Polskim oddziałem Snowflake kieruje Grzegorz Kapusta, do niedawna dyrektor generalny Polidea.

Przedstawiciele amerykańskiego dostawcy podkreślają, że program Powered by Snowflake pozwoli partnerom na tworzenie innowacyjnych, opartych na danych rozwiązań oraz modeli biznesowych, a także umożliwi tworzenie dodatkowych wartości dla klientów. W ramach nowego programu dostępne jest m.in. wsparcie ekspertów technicznych, pomoc w projektowaniu odpowiedniej architektury danych i optymalizacji wydajności rozwiązań oraz najlepsze praktyki i architektury referencyjne. “Setki firm, od największych przedsiębiorstw po początkujące startupy, zbudowały na platformie Snowflake niesamowite aplikacje, a często wręcz całe swoje przedsiębiorstwa. W oparciu o ich opinie opracowaliśmy program Powered by Snowflake, aby jeszcze bardziej ułatwić innowatorom wprowadzanie na rynek przełomowych aplikacji, które na nowo definiują standardy i napędzają rozwój biznesu” – mówi Christian Kleinerman, wiceprezes firmy Snowflake ds. rozwoju produktu. Uczestnicy programu Powered by Snowflake mają do dyspozycji także wsparcie marketingowe.

Program partnerski Snowflake jest dostępny m.in. dla klientów amerykańskiej firmy, ale także dla dostawców technologii, aplikacji, usług oraz rozwiązań chmurowych, którzy korzystają z platformy Snowflake lub oferują rozwiązania komplementarne. Partnerem Snowflake mogą zostać także dostawcy, integratorzy i brokerzy danych biznesowych. W wykorzystaniu potencjału dostępnych danych za pomocą platformy Snowflake Data Cloud pomóc mają także nowe funkcjonalności z obszaru wymiany, integracji oraz bezpiecznego udostępnienia danych.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.snowflake.com/partners/poweredbysnowflake

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *