BranżaRynek

Spółka Intellias przejęła firmę Digitally Inspired

Intellias, globalna firma świadcząca usługi IT i konsultingowe, ogłosiła nabycie Digitally Inspired, brytyjskiej firmy informatycznej skoncentrowanej na handlu detalicznym i elektronicznym. To przejęcie ma otworzyć nowe możliwości rozwoju ukraińskiej spółki w Wielkiej Brytanii.

Spółka Intellias przejęła firmę Digitally Inspired

Jak poinformowano, zespół Digitally Inspired zostanie zintegrowany ze strukturą organizacyjną Intellias. Z kolei ukraińska firma ma zwrócić szczególną uwagę na integrację kultury korporacyjnej i wartości oraz prezentację
nowych możliwości rozwoju zawodowego nowo przybyłych kolegów. Obie strony skoncentrują się również na tworzeniu wartości dodanej dla klientów i synergii wzrostu.

„M&A to kluczowy element strategii rozwoju Intellias, której celem jest zbudowanie dużego globalnego biznesu z wiodącymi pozycjami w kluczowych branżach. Ta transakcja jest ważnym krokiem milowym w realizacji tej strategii. Jako zaufany partner i ekspert w dziedzinie technologii, Digitally Inspired podziela również wartości podobne do naszych, ułatwiając w ten sposób integrację obu firm. Dlatego jestem przekonany, że łącząc siły będziemy w stanie wzmocnić naszą synergię i wzmocnić naszą pozycję jako wiodącego partnera technologicznego dla cyfrowych innowatorów i najlepszego pracodawcy” – skomentował Mykhailo Puzrakov, Executive Chairman i współzałożyciel Intellias.

Połączona firma będzie zatrudniać ponad 3000 specjalistów, co znacznie rozszerzy obecność Intellias w Wielkiej Brytanii, oprócz istniejących lokalizacji na Ukrainie, w Polsce, Niemczech, USA, Bułgarii, Chorwacji, Hiszpanii, Portugalii, Kolumbii, Indiach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

„Zjednoczenie z Intellias to historyczny moment dla Digitally Inspired i wyjątkowa okazja do realizacji dużych projektów wspólnie z globalnymi liderami różnych branż. Klienci z inspiracją cyfrową będą mieli dostęp do potężnej technologii i wiedzy branżowej Intellias. Podobnie jak Intellias, zawsze staraliśmy się być wiarygodnym partnerem dla naszych klientów i najlepszym pracodawcą dla naszych inżynierów. Cieszymy się, że możemy wspólnie zrobić ten krok naprzód, otwierając nowe możliwości dla naszych współpracowników i klientów” – podsumował Oleksandr Honcharuk, Managing Director w Digitally Inspired.

Przeczytaj również
Google Meet dostępny za darmo
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *