Branża ITRynek

Sputnik Software przejmuje spółkę DSGS

Firma Sputnik Software podpisała umowę przejęcia 40% udziałów DSGS – polskiej spółki IT tworzącej oprogramowanie do zarządzania budżetem w administracji publicznej. Akwizycja organizacji oraz włączenie do oferty jej produktu, Budżet 24, pozwolić ma na rozbudowę portfolio i kompleksową obsługę jednostek administracyjnych – informują przedstawiciele Sputnik Software.

Sputnik Software przejmuje spółkę DSGS

Współpraca między wspomnianymi organizacjami trwa już kilka lat, a wspólnie realizowane projekty stały się punktem wyjścia do zacieśnienia relacji biznesowych. DSGS funkcjonuje na rynku od 2016 roku i podobnie jak Sputnik Software, dostarcza rozwiązania IT dla sektora publicznego. Produkty oby spółek są komplementarne i w połączeniu pozwalają zbudować niezwykle szeroką ofertę – uważają specjaliści obu firm.

Opracowany przez DSGS produkt Budżet 24 to, jak wskazują przedstawiciele producenta, jedyne tego typu narzędzie na rynku umożliwiające planowanie i zarządzanie budżetem w jednostkach administracji samorządowej oraz centralnej. Podkreślają jednocześnie, że umożliwia on cały proces budżetowania w trybie zdalnym od planowania przez uchwalanie, raportowanie, a w przyszłości również udostępnienie budżetu do wglądu obywatelom.

„Sprawdzone narzędzie do budżetowania to jeden z najbardziej pożądanych produktów cyfrowych wśród naszych klientów. Uzupełnienie naszej oferty o Budżet 24 jest odpowiedzią na potrzeby sektora publicznego w obszarze finansowym. Produkt ten może być wykorzystywany przez różne jednostki administracyjne samorządy, ale również administrację centralną. To inwestycja, która pozwoli nam na dalszy rozwój i konkurencyjność względem innych dużych spółek IT działających w tym obszarze” – skomentował Sławomir Hemerling-Kowalczyk, członek zarządu Sputnik Software.

Wzmocnienie pozycji Grupy

Przypomnijmy, że w marcu tego roku Sputnik Software stworzył  grupę kapitałową z GIAP, dostawcą rozwiązań IT dla administracji publicznej. Dzięki połączeniu, firmy uzupełniły oferty, aby móc startować w największych przetargach samorządowych oraz administracji centralnej w Polsce. Przejęcie 40% udziałów DSGS to kolejne działanie Sputnik Software mające na celu wzmocnienie pozycji rynkowej grupy.

Według uzgodnionego modelu współpracy Sputnik Software przejmie organizację sprzedaży i wsparcie techniczne dla klientów – co byłoby największym wyzwaniem dla rozwijającej się DSGS. Zajmie się także integracją produktów we wspólnej ofercie. Z kolei DSGS uzyska pełną swobodę kreatywną i możliwość skupienia się na rozwoju  produktów – informują przedstawiciele obu spółek.

„Wejście do Grupy Sputnik zintensyfikuje naszą kooperację przy jednoczesnym zachowaniu niezależności podmiotów.  Liczymy na znaczące zwiększenie obrotów i skali realizowanych projektów” – podsumował prezes DSGS Krzysztof Domański.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *