ProgramowanieRynek

SUSE przejmuje dostawcę rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk kontenerowych

Integracja rozwiązań NeuVector z oprogramowaniem SUSE Rancher ma pozwolić na zapewnienie bezpieczeństwa w całym cyklu życia kontenerów aplikacyjnych. Wartość transakcji sięga 130 mln USD.

SUSE przejmuje dostawcę rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk kontenerowych

Firma NeuVector specjalizuje się w rozwiązaniach wspierających zabezpieczenie środowisk kontenerowych oraz zasobów DevOps. Oprogramowanie tej amerykańskiej spółki zapewnia m.in. zautomatyzowane zabezpieczenia kontenerów, ale też wspiera zapewnienie zgodności opartych na takich rozwiązaniach aplikacji z przepisami. Oferta NeuVector skierowana jest przede wszystkim do podmiotów działających w silnie regulowanych branżach, jak usługi finansowe i sektor publiczny.

Przejęcie firmy NeuVector pozwoli m.in. na uzupełnienie oferty rozwiązań SUSE o technologie pozwalające na efektywne, zautomatyzowane zabezpieczenie kontenerów aplikacyjnych, co stanowić ma bezpośrednią odpowiedź na potrzeby rynkowe. “Dzięki przejęciu NeuVector wywiązujemy się z obietnicy dostarczania nowych możliwości potrzebnych naszym klientom, co robimy zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia. Integracja NeuVector z SUSE Rancher pozwoli stworzyć bezkonkurencyjną, bezpieczną platformę do zarządzania kontenerami, która zapewni kompleksowe bezpieczeństwo obsługi kontenerów” – podkreśla Melissa Di Donato, dyrektor generalny SUSE. Jej zdaniem oferta NeuVector jest wysoce komplementarna do istniejących produktów SUSE. “Wykorzystując możliwości i reputację SUSE, rozszerzymy naszą ofertę na rynki zapewniające wysoki wzrost” – dodaje Melissa Di Donato.

Jednocześnie, dzięki zintegrowaniu produktów SUSE i NeuVector łatwiejsze stać ma się całościowe zarządzanie środowiskami kontenerowymi, projektami DevOps, a także bezpieczeństwem dynamicznie działających aplikacji biznesowych – na przestrzeni całego cyklu ich funkcjonowania. “W połączeniu z wyjątkowymi możliwościami rozwiązań SUSE Rancher, oferującymi pełne zarządzanie wszystkimi dystrybucjami Kubernetesa w dowolnym środowisku, nasi wspólni klienci będą mogli teraz zabezpieczyć rozwój swoich skonteneryzowanych aplikacji uruchamianych we własnym centrum danych, na brzegu sieci lub w chmurze. Zapewnimy im nie tylko automatyzację i zwinność procesów CI/CD (ciągłej integracji/ciągłego dostarczania), ale też zgodność z przepisami, pełny wgląd w stan aplikacji i danych oraz ich ochronę w czasie rzeczywistym” – podkreśla Fei Huang, współzałożyciel firmy NeuVector. Transakcja ma też pozwolić na zwiększenie sprzedaży rozwiązań SUSE. Wedle zapowiedzi, firma SUSE udostępni platformę NeuVector na zasadach open source.

Przeczytaj również
Trendy w wynagrodzeniach – kto skorzystał, a kto stracił w trakcie pandemii?
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *