ProgramowanieRynek

SUSE przejmuje dostawcę rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk kontenerowych

Integracja rozwiązań NeuVector z oprogramowaniem SUSE Rancher ma pozwolić na zapewnienie bezpieczeństwa w całym cyklu życia kontenerów aplikacyjnych. Wartość transakcji sięga 130 mln USD.

SUSE przejmuje dostawcę rozwiązań bezpieczeństwa dla środowisk kontenerowych

Firma NeuVector specjalizuje się w rozwiązaniach wspierających zabezpieczenie środowisk kontenerowych oraz zasobów DevOps. Oprogramowanie tej amerykańskiej spółki zapewnia m.in. zautomatyzowane zabezpieczenia kontenerów, ale też wspiera zapewnienie zgodności opartych na takich rozwiązaniach aplikacji z przepisami. Oferta NeuVector skierowana jest przede wszystkim do podmiotów działających w silnie regulowanych branżach, jak usługi finansowe i sektor publiczny.

Przejęcie firmy NeuVector pozwoli m.in. na uzupełnienie oferty rozwiązań SUSE o technologie pozwalające na efektywne, zautomatyzowane zabezpieczenie kontenerów aplikacyjnych, co stanowić ma bezpośrednią odpowiedź na potrzeby rynkowe. “Dzięki przejęciu NeuVector wywiązujemy się z obietnicy dostarczania nowych możliwości potrzebnych naszym klientom, co robimy zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia. Integracja NeuVector z SUSE Rancher pozwoli stworzyć bezkonkurencyjną, bezpieczną platformę do zarządzania kontenerami, która zapewni kompleksowe bezpieczeństwo obsługi kontenerów” – podkreśla Melissa Di Donato, dyrektor generalny SUSE. Jej zdaniem oferta NeuVector jest wysoce komplementarna do istniejących produktów SUSE. “Wykorzystując możliwości i reputację SUSE, rozszerzymy naszą ofertę na rynki zapewniające wysoki wzrost” – dodaje Melissa Di Donato.

Jednocześnie, dzięki zintegrowaniu produktów SUSE i NeuVector łatwiejsze stać ma się całościowe zarządzanie środowiskami kontenerowymi, projektami DevOps, a także bezpieczeństwem dynamicznie działających aplikacji biznesowych – na przestrzeni całego cyklu ich funkcjonowania. “W połączeniu z wyjątkowymi możliwościami rozwiązań SUSE Rancher, oferującymi pełne zarządzanie wszystkimi dystrybucjami Kubernetesa w dowolnym środowisku, nasi wspólni klienci będą mogli teraz zabezpieczyć rozwój swoich skonteneryzowanych aplikacji uruchamianych we własnym centrum danych, na brzegu sieci lub w chmurze. Zapewnimy im nie tylko automatyzację i zwinność procesów CI/CD (ciągłej integracji/ciągłego dostarczania), ale też zgodność z przepisami, pełny wgląd w stan aplikacji i danych oraz ich ochronę w czasie rzeczywistym” – podkreśla Fei Huang, współzałożyciel firmy NeuVector. Transakcja ma też pozwolić na zwiększenie sprzedaży rozwiązań SUSE. Wedle zapowiedzi, firma SUSE udostępni platformę NeuVector na zasadach open source.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *