CyberbezpieczeństwoRynek

Symantec sprzedaje Vertias i wycofuje się z rozwiązań pamięci masowych

Strategia firmy zakłada koncentrację na działalności w obszarze rozwiązań bezpieczeństwa. W zapowiadane, strategiczne zmiany biznesowe wpisuje się ogłoszona w zeszłym tygodniu sprzedaż działu rozwiązań pamięci masowych wywodzącego się z przejętej przez Symantec dekadę temu firmy Veritas. Wartość transakcji sięga 8 mld USD.

Symantec sprzedaje Vertias i wycofuje się z rozwiązań pamięci masowych

Nabywcą firmy Veritas jest fundusz inwestycyjny Carlyle Group LP. Przedstawiciele firmy Symantec podkreślają, że fundusze pozyskane ze sprzedaży działu Veritas zostaną przeznaczone na rozwój oferty. Niewykluczone są przejęcia, które pozwolą na wzmocnienie pozycji firmy Symantec względem konkurentów w obszarze bezpieczeństwa – na czele z firmami takimi jak: Kaspersky Lab, Intel, a także Microsoft.

Zdaniem analityków ewentualne inwestycje miałyby koncentrować się przede wszystkim na obszarze nowoczesnych, opartych m.in. na analizie ruchu, systemów ochrony infrastruktury sieciowej. Co ciekawe, cytowani przez agencję Reuters eksperci rynkowi, w gronie firm, które potencjalnie może wykupić Symantec wymieniają spółki takie jak: Proofpoint, Qualis, czy FortiNet. Symantec, sprzedając firmę Veritas zyskałby również środki, które – biorąc pod uwagę szeroką bazę klientów – mogłyby zostać przeznaczone do zbudowania rozległej platformy wykrywania i analizy naruszeń bezpieczeństwa.

Transakcja sprzedaży firmy Veritas ma zostać sfinalizowana do końca roku. Warto dodać, że sfinalizowana w 2005 roku transakcja zakupu firmy Veritas kosztowała Symentec ok. 13,5 mld USD.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *