Branża ITRynek

Symmetry rozbuduje infrastrukturę informatyczną ZUS

Spółka Symmetry wygrała postępowanie przetargowe zorganizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) na rozbudowę infrastruktury informatycznej. Maksymalna łączna wartość przedmiotu zamówienia wynosi ponad 1 mln zł brutto.

Symmetry rozbuduje infrastrukturę informatyczną ZUS

W ramach umowy Symmetry odpowiedzialne jest za dostarczenie i wdrożenie macierzy dyskowych Huawei OceanStor 5300 V5 (2 szt.). Zakres prac obejmuje m.in. przygotowanie projektu technicznego oraz instalację macierzy we wskazanych lokalizacjach ZUS. Dostarczone urządzenia zapewnić mają wsparcie dla systemów VMware vSphere, Microsoft Windows Server oraz Linux/Unix.

“Biorąc pod uwagę kryteria zdefiniowane przez klienta zaproponowaliśmy nową generację macierzy hybrydowych, które oferują  niezawodne i efektywne usługi przetwarzania danych. System spełnia wymagania w zakresie pamięci masowych w takich zastosowaniach jak przetwarzanie OLTP/OLAP dużych baz danych czy przetwarzanie w chmurze oraz jako duże archiwum danych obsługując zarówno protokoły blokowe, jak i plikowe co czyni go doskonałym i elastycznym wyborem w sektorze publicznym” – skomentował Paweł Bociąga prezes zarządu Symmetry Sp. z o.o.

Zgodnie z postanowieniami kontraktu Symmetry zapewni również opiekę serwisową przez okres 36 miesięcy w dwóch lokalizacjach ZUS na terenie Warszawy. Usługi te będą realizowane w trybie 24/7/365 z gwarantowanym czasem reakcji na awarię nie dłuższym niż jedna godzina oraz z 24-godzinnym czasem naprawy. Przedmiot umowy ma zostać wykonany w terminie 40 dni od daty jej zawarcia.

Dodajmy, że poza Symmetry w postępowaniu przetargowym ogłoszonym przez ZUS startowały jeszcze trzy firmy informatyczne: Engave, EUVIC oraz Integrated Solutions.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *