Rynek

Teradata wzmacnia ofertę i kompetencje w obszarze Big Data

W połowie lipca zakończyły się formalności związane z przejęciem aktywów firm Revelytix oraz Hadapt. Przejęcia mają pozwolić na rozszerzenie oferty Teradata w obszarze rozwiązań związanych z przetwarzaniem dużych ilości danych oraz wzmocnienie zespołów badawczo-rozwojowych. Wartości transakcji nie ujawniono.

Teradata wzmacnia ofertę i kompetencje w obszarze Big Data

Zdaniem przedstawicieli firmy Teradata przejęcie kluczowych aktywów firm Revelytix i Hadapt stanowi wyraz zaangażowania w tworzenie innowacji w obszarze Big Data. Z oficjalnego komunikatu wynika, że przejęcie majątku firmy Revelytix wnosi do oferty Teradata nowe narzędzia zarządzania danymi i przygotowania danych pod kątem wykorzystania platformy Hadoop. Amerykańska spółka rozwijała dotąd m.in. zgodną z wieloma implementacjami Hadoop platformę zarządzania metadanymi Loom. Oprogramowanie pozwalać ma na uproszczenie działań związanych z przygotowaniem nieuporządkowanych danych do analiz biznesowych.

Druga ze spółek, których aktywa odkupiła firma Teradata – Hadapt specjalizowała się w tworzeniu narzędzi ułatwiających wykorzystanie języka SQL do analizy danych w ramach środowiska Hadoop. Na mocy transakcji zespół Hadapt dołączy do Teradata Labs. Do zespolu Teradata dołączą także pracownicy Revelytix. Pozyskane w ten sposób kompetencje mają być szczególnie przydatne dla dalszego rozwoju rozwiązań wchodzących w skład platformy Teradata Unified Data Architecture.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *