CyberbezpieczeństwoRynek

TippingPoint formalnie częścią Trend Micro

Przedstawiciele Trend Micro poinformowali o zakończeniu procedur związanych z przejęciem działu TippingPoint od firmy Hewlett Packard Enterprise. Transakcja ma pozwolić na rozszerzenie oferty Trend Micro m.in. o kompleksowe rozwiązania wspierające ochronę przed włamaniami.

TippingPoint formalnie częścią Trend Micro

Z oficjalnych informacji wynika, że przejęcie – wywodzącego się z założonej w 1999 roku firmy – działu TippingPoint pozwoli na rozszerzenie oferty Trend Micro o systemy zapobiegania włamaniom – Next-Gen IPS oraz Zero Day Initiative oraz zintegrowane zabezpieczenia sieciowe. Wedle zapowiedzi dostępne w ofercie Trend Micro rozwiązania TippingPoint zapewniają kompleksową analizę zagrożeń oraz ochronę przed opartymi m.in. na powszechnie znanych lukach w oprogramowaniu – zagrożeniami w zakresie bezpieczeństwa, a także przed atakami typu zero-day wykorzystującymi błędy w aplikacjach nieznane jeszcze na szeroką skalę.

Zdaniem przedstawicieli Trend Micro dzięki przejęciu produktów TippingPoint możliwe było stworzenie kompleksowej oferty rozwiązań wspierających ochronę infrastruktury sieciowej, centrów przetwarzania danych, a także środowisk chmurowych i punktów końcowych – jako newralgicznych elementów każdego środowiska IT dużej firmy. „Cieszymy się z finalizacji tej umowy, ponieważ uwidacznia ona nasze nieprzerwane zaangażowanie w segment zabezpieczeń korporacyjnych. Rozszerzenie portfolio Trend Micro o rozwiązania TippingPoint przyniesie klientom niezrównane możliwości reagowania na znane i nieznane zagrożenia, eksploity i luki w zabezpieczeniach podczas każdego etapu ataku” – podkreśla Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro. Według niego, w ramach uzupełnionej za sprawą przejęcia TippingPoint oferty Trend Micro pojawiły się nowe, zintegrowane i wyspecjalizowane w ochronie poszczególnych warstw infrastruktury funkcje bezpieczeństwa.

Wartość zapowiedzianej jesienią zeszłego roku transakcji sięga 300 mln USD. Na mocy zawartego wówczas porozumienia Trend Micro przejmie istotną wiedzę specjalistyczną, technologie zabezpieczeń i własność intelektualną, a także dużą bazę klientów instytucjonalnych. Warto dodać, że Trend Micro jest kolejnym, po HPE właścicielem praw do rozwiązań TippingPoint. Dział TippingPoint był częścią pionu Enterprise Security Group w koncernie Hewlett-Packard od 2010 roku, zaś po podziale HP na dwie spółki, stał się częścią wyspecjalizowanej w rozwiązaniach biznesowych firmy HPE. Zanim jednak rozwiązania TippingPoint stały się własnością HP, przez 5 lat rozwijane były przez odrębną spółkę należącą do firmy 3Com, która z kolei w 2010 roku została przejęta przez HP.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *