MENU

TippingPoint formalnie częścią Trend Micro

21 marca 2016CSO, Rynek

Przedstawiciele Trend Micro poinformowali o zakończeniu procedur związanych z przejęciem działu TippingPoint od firmy Hewlett Packard Enterprise. Transakcja ma pozwolić na rozszerzenie oferty Trend Micro m.in. o kompleksowe rozwiązania wspierające ochronę przed włamaniami.

puzzle (2)

Z oficjalnych informacji wynika, że przejęcie – wywodzącego się z założonej w 1999 roku firmy – działu TippingPoint pozwoli na rozszerzenie oferty Trend Micro o systemy zapobiegania włamaniom – Next-Gen IPS oraz Zero Day Initiative oraz zintegrowane zabezpieczenia sieciowe. Wedle zapowiedzi dostępne w ofercie Trend Micro rozwiązania TippingPoint zapewniają kompleksową analizę zagrożeń oraz ochronę przed opartymi m.in. na powszechnie znanych lukach w oprogramowaniu – zagrożeniami w zakresie bezpieczeństwa, a także przed atakami typu zero-day wykorzystującymi błędy w aplikacjach nieznane jeszcze na szeroką skalę.

Zdaniem przedstawicieli Trend Micro dzięki przejęciu produktów TippingPoint możliwe było stworzenie kompleksowej oferty rozwiązań wspierających ochronę infrastruktury sieciowej, centrów przetwarzania danych, a także środowisk chmurowych i punktów końcowych – jako newralgicznych elementów każdego środowiska IT dużej firmy. „Cieszymy się z finalizacji tej umowy, ponieważ uwidacznia ona nasze nieprzerwane zaangażowanie w segment zabezpieczeń korporacyjnych. Rozszerzenie portfolio Trend Micro o rozwiązania TippingPoint przyniesie klientom niezrównane możliwości reagowania na znane i nieznane zagrożenia, eksploity i luki w zabezpieczeniach podczas każdego etapu ataku” – podkreśla Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro. Według niego, w ramach uzupełnionej za sprawą przejęcia TippingPoint oferty Trend Micro pojawiły się nowe, zintegrowane i wyspecjalizowane w ochronie poszczególnych warstw infrastruktury funkcje bezpieczeństwa.

Wartość zapowiedzianej jesienią zeszłego roku transakcji sięga 300 mln USD. Na mocy zawartego wówczas porozumienia Trend Micro przejmie istotną wiedzę specjalistyczną, technologie zabezpieczeń i własność intelektualną, a także dużą bazę klientów instytucjonalnych. Warto dodać, że Trend Micro jest kolejnym, po HPE właścicielem praw do rozwiązań TippingPoint. Dział TippingPoint był częścią pionu Enterprise Security Group w koncernie Hewlett-Packard od 2010 roku, zaś po podziale HP na dwie spółki, stał się częścią wyspecjalizowanej w rozwiązaniach biznesowych firmy HPE. Zanim jednak rozwiązania TippingPoint stały się własnością HP, przez 5 lat rozwijane były przez odrębną spółkę należącą do firmy 3Com, która z kolei w 2010 roku została przejęta przez HP.

The following two tabs change content below.
Piotr Waszczuk

Piotr Waszczuk

Zastępca redaktora naczelnego ITwiz. O rynku nowych technologii pisze od 12 lat. Autor publikacji, wywiadów, artykułów oraz opracowań dotyczących trendów i wydarzeń rynku IT, a także systemów wspierających biznes oraz nowych technologii. Redaktor prowadzący Raporty ITwiz poświęcone technologii in-memory oraz rozwiązaniom cloud computing. Autor licznych relacji z konferencji branżowych, publikacji analitycznych, materiałów typu case study i tłumaczeń.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »