CyberbezpieczeństwoRynek

TippingPoint formalnie częścią Trend Micro

Przedstawiciele Trend Micro poinformowali o zakończeniu procedur związanych z przejęciem działu TippingPoint od firmy Hewlett Packard Enterprise. Transakcja ma pozwolić na rozszerzenie oferty Trend Micro m.in. o kompleksowe rozwiązania wspierające ochronę przed włamaniami.

TippingPoint formalnie częścią Trend Micro

Z oficjalnych informacji wynika, że przejęcie – wywodzącego się z założonej w 1999 roku firmy – działu TippingPoint pozwoli na rozszerzenie oferty Trend Micro o systemy zapobiegania włamaniom – Next-Gen IPS oraz Zero Day Initiative oraz zintegrowane zabezpieczenia sieciowe. Wedle zapowiedzi dostępne w ofercie Trend Micro rozwiązania TippingPoint zapewniają kompleksową analizę zagrożeń oraz ochronę przed opartymi m.in. na powszechnie znanych lukach w oprogramowaniu – zagrożeniami w zakresie bezpieczeństwa, a także przed atakami typu zero-day wykorzystującymi błędy w aplikacjach nieznane jeszcze na szeroką skalę.

Zdaniem przedstawicieli Trend Micro dzięki przejęciu produktów TippingPoint możliwe było stworzenie kompleksowej oferty rozwiązań wspierających ochronę infrastruktury sieciowej, centrów przetwarzania danych, a także środowisk chmurowych i punktów końcowych – jako newralgicznych elementów każdego środowiska IT dużej firmy. „Cieszymy się z finalizacji tej umowy, ponieważ uwidacznia ona nasze nieprzerwane zaangażowanie w segment zabezpieczeń korporacyjnych. Rozszerzenie portfolio Trend Micro o rozwiązania TippingPoint przyniesie klientom niezrównane możliwości reagowania na znane i nieznane zagrożenia, eksploity i luki w zabezpieczeniach podczas każdego etapu ataku” – podkreśla Michał Jarski, Regional Director CEE w firmie Trend Micro. Według niego, w ramach uzupełnionej za sprawą przejęcia TippingPoint oferty Trend Micro pojawiły się nowe, zintegrowane i wyspecjalizowane w ochronie poszczególnych warstw infrastruktury funkcje bezpieczeństwa.

Przeczytaj również
Rynek motoryzacyjny wciska gaz - branżę czeka wielka automatyzacja, za którą musi pójść rozwój kompetencji

Wartość zapowiedzianej jesienią zeszłego roku transakcji sięga 300 mln USD. Na mocy zawartego wówczas porozumienia Trend Micro przejmie istotną wiedzę specjalistyczną, technologie zabezpieczeń i własność intelektualną, a także dużą bazę klientów instytucjonalnych. Warto dodać, że Trend Micro jest kolejnym, po HPE właścicielem praw do rozwiązań TippingPoint. Dział TippingPoint był częścią pionu Enterprise Security Group w koncernie Hewlett-Packard od 2010 roku, zaś po podziale HP na dwie spółki, stał się częścią wyspecjalizowanej w rozwiązaniach biznesowych firmy HPE. Zanim jednak rozwiązania TippingPoint stały się własnością HP, przez 5 lat rozwijane były przez odrębną spółkę należącą do firmy 3Com, która z kolei w 2010 roku została przejęta przez HP.

Tagi

Komentarze

Dodaj także na LinkedIn feed

Powered by WP LinkPress