Zmiany kadrowe

Tomasz Mika nowym CFO w 7R

Od 1 sierpnia 2021 roku kieruje pionem finansowym spółki, odpowiadając za obszar finansów, księgowości oraz kontrolingu. Jak poinformowali przedstawiciele 7R, będzie wspierał także budowanie biznesu firmy w Polsce oraz na rynkach zagranicznych. Tomasz Mika zastąpił na stanowisku Monikę Mazur, która do tej pory pełniła tę funkcję w randze członka zarządu. Dotychczasowa CFO pozostanie współwłaścicielem firmy.

Tomasz Mika nowym CFO w 7R

Tomasz Mika posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania i optymalizacji kluczowych procesów finansowych oraz działań operacyjnych, które zdobywał w Polsce, Niemczech oraz Rosji. Pracował dla takich marek jak: Cersanit, Hollywood, IKEA, Pfleiderer, PwC czy KPMG, gdzie rozwijał praktykę między innymi w zakresie prognozowania finansowego, tworzenia budżetów, sporządzania analiz finansowych, przepływów pieniężnych i zarządzania ryzykiem.

“Z roku na rok 7R notuje regularne wzrosty wynajętej powierzchni o średnio 35%. Silna pozycja spółki w Polsce skłania nas do szukania szerszych perspektyw i możliwości ekspansji na rynkach zagranicznych. Jestem przekonany, że doświadczenie Tomasza Mika w realizacji projektów z obszaru finansowo-kadrowego dla międzynarodowych marek pomoże nam jeszcze skuteczniej zarządzać dynamiką biznesu 7R i wdrażać plany rozwojowe” – skomentował Tomasz Lubowiecki, prezes 7R.

Priorytetem nowego CFO będzie wsparcie 7R w realizacji strategii biznesowej, kształtowanie polityki finansowej spółki, a także optymalizacja procesów w związku z umacnianiem obecności 7R na rynku krajowym i zagranicznym. Tomasz Mika pokieruje zespołem odpowiedzialnym za zarządzanie, organizację i koordynację działań finansowych.

“7R to jeden z liderów w sektorze magazynowym w Polsce. Ufam, że moje doświadczenie i wiedza, w połączeniu ze zrozumieniem działania mechanizmów rynkowych, pomogą nam rozwijać najwyższej jakości standardy w zakresie strategicznych operacji finansowo-księgowych i współpracy z partnerami finansowymi” – powiedział Tomasz Mika, CFO 7R.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *