Zmiany kadrowe

Tomasz Smoleński szefem działu rozwoju biznesowego GFT w Polsce

Od września kieruje zespołem GFT Poland Growth, który łączy kompetencje z obszarów sprzedaży, marketingu i obsługi klienta. Nowy zespół ma realizować działania mające na celu m.in. zwiększenie wartości oferowanej klientom, wzmocnienie świadomości marki GFT na rynku polskim, a także rozwój pracowników. Zespół GFT Poland Growth ma również zapewnić jak najwyższą jakość rozwiązań i usług skierowanych dla klientów GFT z branż, takich jak: finanse, ubezpieczenia czy przemysł.

Tomasz Smoleński szefem działu rozwoju biznesowego GFT w Polsce

“Do zespołu GFT Poland Growth zatrudniłem ludzi, których wiedza i doświadczenie z zakresu transformacji bankowości i przemysłu pomoże otworzyć polskim bankom i przedsiębiorstwom drogę do cyfrowej rzeczywistości” – mówi Tomasz Smoleński. Według niego obecną sytuację rynkową kształtują dwa ciekawe i znaczące zjawiska. “Po pierwsze, mamy do czynienia ze stałym niedoborem specjalistów IT, który łączy się z postpandemiczną gotowością do powszechnego zatrudniania do pracy zdalnej. W rezultacie wynagrodzenia szybko rosną, a marże przy tradycyjnym modelu “stawka za dniówkę” kurczą się. Po drugie, widzimy gigantyczny rozwój usług wartości dodanej – coraz więcej firm szuka i skutecznie znajduje nisze na styku różnych branż, domen, rozwiązań i z powodzeniem kreuje nową wartość dla konsumentów. Naszym zadaniem jest skrzętne wykorzystanie drugiej obserwacji właśnie po to, aby skutecznie radzić sobie ze skutkami tej pierwszej” – podkreśla Tomasz Smoleński.

Tomasz Smoleński jest związany z firmą GFT od ponad 2 lat. Odpowiadał m.in. za realizację projektów i budowanie relacji z kluczowymi klientami. W latach 2017 – 2019 zajmował stanowiska kierownicze w polskim oddziale firmy DXC Technology. Wcześniej, przez ponad 13 lat pracował w firmie Hewlett Packard Enterprise, gdzie na różnych szczeblach odpowiadał m.in. za realizację projektów, obsługę klienta oraz obszar IT. Karierę zaczynał w firmie Procter&Gamble. Tomasz Smoleński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej.

Założona ponad 30 lat temu firma GFT obecnie posiada oddziały w 16 krajach i zatrudnia ok. 8,5 tys. pracowników, w tym 1,2 tys. w Polsce. Firma specjalizuje się w realizacji projektów związanych z optymalizacją procesów oraz cyfrową transformacją biznesu dla klientów z branży finansów, ubezpieczeń i przemysłu. Oferuje usługi informatyczne i doradcze, a także dedykowane rozwiązania aplikacyjne. Na wielu poziomach współpracuje z największymi światowymi dostawcami technologii, a także usług chmurowych. GFT posiada m.in. kompetencje w obszarze migracji złożonych środowisk do modelu chmury obliczeniowej i modernizacji środowisk mainframe, wykorzystania sztucznej inteligencji oraz technologii Blockchain.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *