Branża ITRynek

Tuatara dołącza do Grupy Euvic

Spółka ta łączy kompetencje konsultingowe i technologiczne w zakresie automatyzacji procesów, rozwiązań kognitywnych, analityki i data science. Transakcję przeprowadziła spółka Euvic 2030, będąca wehikułem inwestycyjnym założonym wspólnie przez Euvic S.A. oraz Gemini Holding Rafała Sonika. Firmę Euvic 2030 powołano w celu wspierania strategii akwizycji grupy. Stanowisko prezesa objął w niej Tobiasz Wybraniec.

Tuatara dołącza do Grupy Euvic

Inwestycja w spółkę Tuatara – aktywną na rynkach europejskich oraz Bliskim Wschodzie – ma wzmocnić kompetencje konsultingowe Grupy Euvic, w szczególności w zakresie rozwiązań AI, technologii kognitywnych oraz analizy danych, poinformowali przedstawiciele Grupy. Dodali również, iż akwizycja ta pozwoli dostarczyć większą wartość dla klientów w sektorach finansowym, publicznym, ubezpieczeniowym, przemysłowym, obronnym, ochrony środowiska, morskim i wielu innych.

“Inwestujemy w innowacyjne spółki i badamy branżę w poszukiwaniu ciekawych partnerów. Tuatara ma unikalne dla nas kompetencje, które doskonale dopełniają ofertę grupy Euvic. To firma z silną bazą klientów i dużym doświadczeniem, nie tylko na polskim rynku. Jestem pewien, że dzięki tej i podobnym inwestycjom, zwiększymy tempo rozwoju, szczególnie w obszarach koncentrujących się na najbardziej przyszłościowych technologiach i innowacyjnych rozwiązaniach IT” – skomentował Tobiasz Wybraniec, prezes Euvic 2030.

Tuatara to firma, która łączy konsulting z technologią. Współpracuje między innymi z Omantelem, czyli czołowym omańskim dostawcą usług telekomunikacyjnych i jest partnerem omańskiego programu kosmicznego. Rok 2022 spółka zakończyła z wynikiem 30 mln zł przychodu. Przychód przewidywany na koniec roku 2023 ma sięgnąć 42 mln zł.

Przeczytaj również
Fundusz bValue zainwestował w Hostersów

Dzięki nawiązanej współpracy, Euvic uzupełni swoje portfolio o innowacyjne produkty spółki, takie jak Actionbot, czyli zaawansowany chatbot, który odpowiada za obsługę klienta dzięki silnikom AI, algorytmom NLP i łatwej integracji z dowolną aplikacją i kanałem cyfrowym. W ofercie firmy jest także Fintin, czyli modułowa platforma, która dostarcza pełen zestaw narzędzi do wszechstronnego oferowania finansowania, w tym produktów leasingowych, bankowych czy ubezpieczeniowych – także w modelu Embedded Finance.

“Dzięki temu partnerstwu możemy w pełni wykorzystać potencjał i synergię naszych firm, aby zapewnić klientom jeszcze lepsze doświadczenia w każdym kanale cyfrowym. Już teraz widzimy pierwsze efekty współpracy, dzięki której zyskaliśmy możliwość wspólnego oferowania produktów i usług, wspartych własnymi rozwiązaniami i technologią. Nie bez znaczenia jest zwiększająca się obecność grupy Euvic na Bliskim Wschodzie, gdzie od lat z powodzeniem wdrażamy nasze rozwiązania” – podsumował Krzysztof Goworek, CEO Tuatara.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *