InfrastrukturaRynek

Usługi Amazon Web Services dostępne z polskich centrów danych Oktawave

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej firma Oktawave dołączyła do grona partnerów Amazon Web Services. Dzięki temu, w ramach infrastruktury chmurowej polskiego dostawcy dostępne są usługi Amazon Relational Database Service (RDS) on VMware. Dzięki temu możliwe jest uruchomienie relacyjnych baz danych, w tym: Microsoft SQL Server, PostgreSQL oraz MySQL w ramach zlokalizowanych w Polsce centrach danych Oktawave i przy zachowaniu funkcjonalności związanych m.in. z zarządzaniem i automatyzacją środowisk bazodanowych w oparciu o rozwiązania AWS.

Usługi Amazon Web Services dostępne z polskich centrów danych Oktawave
Źródło: Amazon Web Services

Przedstawiciele obu firm podkreślają, że możliwość uruchamiania baz danych w ramach wspierającej chmurę Oktawave infrastruktury serwerowej fizycznie zlokalizowanej w Polsce stanowi odpowiedź na oczekiwania zmieniające się m.in. wskutek rosnącej dojrzałości w zakresie wykorzystania usług chmury publicznej w biznesie. “Partnerstwo z firmą Oktawave odpowiada na oczekiwania klientów, którzy chcieliby posiadać alternatywę w uruchamianiu baz danych z wykorzystaniem technologii AWS. Nasi klienci poszukują firm partnerskich, które oprócz doświadczeń w utrzymaniu infrastruktury chmurowej mają też kompetencje w zakresie rozwoju aplikacji biznesowych oraz ich modernizacji” – mówi Przemek Szuder, General Manager Amazon Web Services w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Usługa oparcia na infrastrukturze Oktawave umożliwia też wykorzystanie mechanizmów dostępnych dotąd w ramach globalnej platformy chmurowej AWS w ramach infrastruktury fizycznie ulokowanej w naszym kraju. Odpowiada to potrzebom firm, które chcą mieć pewność, że ich systemy i dane w chmurze przetwarzane są na terytorium Polski ze względu na wskazania techniczne lub konieczność zapewnienia zgodności z regulacjami lub politykami bezpieczeństwa. “Możliwość uruchomienia relacyjnych baz danych AWS na infrastrukturze Oktawave to nasza odpowiedź na sygnały płynące od firm, które planują migrację do chmury AWS lub już z niej korzystają. Chcą przy tym utrzymywać dane, którymi zarządzają, na terenie Polski i potrzebują wsparcia kompetencyjnego w tym zakresie, w języku polskim” – podkreśla Michał Paschalis-Jakubowicz, dyrektor generalny Oktawave.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *