Strefa IFSWdrożeniaBranża ITRynek

Warszawskie MPWiK optymalizuje procesy dzięki rozwiązaniom IFS

W Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zakończyło się wdrożenie opartych na systemie IFS Applications rozwiązań pozwalających na usprawnienie procesów biznesowych. System IFS wspiera zarządzanie liczącą ponad 1300 jednostek flotą pojazdów i zaawansowanego sprzętu technicznego spółki. Dzięki nowemu rozwiązaniu możliwe było też wyeliminowanie konieczności ręcznego wypełniania ponad 20 tys. kart drogowych.

Warszawskie MPWiK optymalizuje procesy dzięki rozwiązaniom IFS

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. (MPWiK w m.st. Warszawie S.A. ) wdrożyło system IFS Applications w celu usprawnienia procesów biznesowych. Decyzja ta przyniosła przedsiębiorstwu szereg korzyści, zwłaszcza w obszarze zarządzania rozbudowaną flotą pojazdów i zaawansowanym sprzętem technicznym.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zaopatruje w wodę mieszkańców Warszawy i okolic. Przedsiębiorstwo obsługuje sieć wodociągową o długości 3400 km oraz sieć kanalizacyjną o długości blisko 3200 km, co umożliwia wprowadzanie ponad 300 milionów litrów wody do sieci miejskiej każdego dnia. W celu zapewnienia ciągłości świadczenia usług przedsiębiorstwo utrzymuje pokaźną bazę pojazdów i zaawansowany sprzęt techniczny (400 pojazdów oraz 900 jednostek sprzętowo-technicznych) do obsługi sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Warszawy i okolic.

Przedsiębiorstwo MPWiK w m.st. Warszawie S.A. wdrożyło system IFS Applications, aby usprawnić procesy biznesowe, takie jak finanse, dystrybucja oraz remonty pojazdów i sprzętu technicznego. Dostępna w systemie IFS Applications funkcjonalność zarządzania remontami — w połączeniu z rozwiązaniem do obsługi zleceń transportowych — umożliwia zintegrowane zarządzanie pojazdami i sprzętem, dzięki czemu dostarczanie usług jest bardziej elastyczne.

Kluczowe korzyści z wdrożenia systemu IFS Applications to optymalizacja zarządzania procesami biznesowymi w przedsiębiorstwie, związanymi przede wszystkim z zarządzaniem transportem. Usprawnienie działań w tym obszarze obejmuje integrację z systemem monitorowania floty, centralizację i ujednolicenie danych o pojazdach i sprzęcie, wyeliminowanie ręcznego wprowadzania danych do ok. 20 000 drukowanych kart pracy kierowców w ciągu kwartału, bardziej ekonomiczną wewnętrzną dystrybucję paliwa, nadzór nad częściami zamiennymi oraz przyspieszenie kontroli I napraw sprzętu. Dzięki IFS Applications spółka uzyskała możliwości generowania szczegółowych danych o pojazdach oraz informacji o efektywności i mobilności poszczególnych pracowników.

„Z przyjemnością informujemy o wdrożeniu systemu IFS Applications w MPWiK w m.st. Warszawie S.A.” — powiedział Marcin Taranek, prezes IFS CEE. „Usługi użyteczności publicznej stanowią ważny dla IFS sektor rynkowy. Nasze rozwiązanie dla przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych umożliwia elastyczną obsługę wszystkich procesów typowych dla tego rodzaju działalności”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *