CyberbezpieczeństwoPolecane tematy

Wyciekły dane 400 tys. klientów firmy Hyperion

Wszystko wskazuje na to, że spółka Hyperion S.A. padła ofiarą ataku hakerów. Wykradzione zostały najprawdopodobniej dane 400 tys. klientów ogólnopolskiego dostawcy usług dostępu do Internetu.

Wyciekły dane 400 tys. klientów firmy Hyperion

W jednym z komentarzy – treść do wiadomości redakcji – zamieszczonych 1. listopada w serwisie ITwiz.pl pod materiałem dotyczącym kradzieży danych firmy Adobe pojawiła się informacja o podobnym zdarzeniu, które dotknęło klientów firmy Hyperion. Wpis dodany z adresu IP sieci Tor został jednak wychwycony przez system antyspamowy i skierowany do moderacji.

Podany w komentarzu link kieruje do, zamieszczonego w serwisie hostingowym BayFiles, dokumentu zawierającego bazę liczącą ponad 400 tys. rekordów – adresów, danych osobowych, numerów PESEL i numerów dowodów osobistych, haseł, a także informacji na temat płatności. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą hakerów padła baza danych z informacjami wykorzystywanymi w biurze obsługi klienta firmy Hyperion. Z nieoficjalnych informacji wynika, że biuro obsługi jest prowadzone przez firmę zewnętrzną. Podczas minionego weekendu podobne odnośniki pojawiły się też w komentarzach przynajmniej kilku innych serwisów internetowych. Hakerzy nie oszczędzili też serwisu internetowego spółki i zmodyfikowali zawartość przynajmniej jednej z podstron.

O ewentualnym naruszeniu bezpieczeństwa sieci firmy Hyperion poinformowaliśmy przedstawicieli spółki. Czekamy również na oficjalny komentarz oraz informacje na temat tego, jak doszło do wycieku tak dużej bazy z danymi personalnymi klientów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “Wyciekły dane 400 tys. klientów firmy Hyperion”