Zmiany kadrowe

Zmiana na stanowisku prezesa w Atende

Rada nadzorcza Atende odwołała Marcina Petrykowskiego z funkcji prezesa spółki i z dniem 5 kwietnia 2024 roku powołała na to stanowisko Mariusza Stusińskiego, dotychczasowego wiceprezesa spółki. Ponadto, członkiem zarządu w randze wiceprezesa został Jacek Szczepański.

Zmiana na stanowisku prezesa w Atende
Mariusz Stusiński Źródło: Atende

Wspomniane zmiany oznaczają, że od 5 kwietnia 2024 zarząd Atende funkcjonuje w trzyosobowym składzie: Mariusz Stusiński jako prezes oraz Iwona Bakuła i Jacek Szczepański jako wiceprezesi.

Mariusz Stusiński jest doświadczonym ekspertem rynku ICT. Od kilkunastu lat w Grupie Atende pełnił role menedżerskie – w latach 2011-2021 był wiceprezesem zarządu Atende Software. Od 2014 roku pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Phoenix Systems, od 2018 roku Omnichip, a od 2020 roku wiceprezesa Atende Industries – spółek z Grupy Atende.

Z kolei Jacek Szczepański, nowo powołany członek zarządu, związany jest z Atende od 2016 roku. Od stycznia 2024 roku zajmował stanowisko dyrektora zarządzającego Pionu Cyberbezpieczeństwa. Wcześniej pełnił m.in. funkcję dyrektora zarządzającego Pionu Usług, a następnie Rozwiązań Dedykowanych. W latach 2016-2019 w roli Dyrektora Operacyjnego oraz członka zarządu odpowiadał za nadzór nad spółkami grupy kapitałowej.

Odwołany z funkcji prezesa Marcin Petrykowski posiada ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe. Prezesem Atende został w czerwcu 2021 roku. Wcześniej pracował w firmie S&P Global Ratings, gdzie w ramach różnych stanowisk zarządczych odpowiadał za rozwój działalności firmy w regionie Europa, Bliski Wschód i Afryka (EMEA), w Europie Środkowej (CEE) oraz w Polsce. Jeszcze wcześniej, przez niemal 7 lat był związany z holdingiem finansowym J.P. Morgan. Odpowiadał m.in. za działalność firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach Wspólnoty Niepodległych Państw, a także w Rosji i w Izraelu. W latach 2016-2019 pełnił też funkcję nadzorczą w funduszu MCI Capital S.A. Z kolei w latach 2002-2007 zajmował stanowiska kierownicze w strukturach Citigroup.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *