Branża ITRynek

4wise Group dołącza do Grupy Euvic

Transakcja z chorzowską spółką 4wise Group jest uzupełnieniem skierowanej do sektora MŚP oferty filaru Infrastruktura IT Grupy Euvic o usługi abonamentowe IT, poinformowali jej przedstawiciele. Dodali również, iż zawarta umowa wspiera realizację strategii, w ramach której Grupa planuje osiągnąć 4 mld złotych przychodu do 2030 roku. 

4wise Group dołącza do Grupy Euvic

Istniejąca na rynku od 2018 chorzowska spółka 4wise Group zapewnia swoim klientom usługi kompleksowego wsparcia procesów biznesowych w modelu outsourcingowym. Jak podkreślają przedstawiciele Grupy Euvic, od audytu stanu infrastruktury, aż po bieżące wsparcie operacyjne pozwalające zapewnić klientom stabilne środowisko pracy – oferta ta obejmuje całodobową opiekę IT, budowanie nowoczesnego środowiska pracy zdalnej, wdrożenia rozwiązań Microsoft 365, monitoring infrastruktury czy kolokację serwerów i usługi cyberbezpieczeństwa.

“Dotąd koncentrowaliśmy się głównie na dużych klientach i projektach infrastrukturalnych, wymagających zaangażowania rozbudowanych zespołów oraz kompetencji właściwych dla złożonych procesów biznesowych. Wspólnie z 4wise Group zoptymalizujemy naszą ofertę, dostosowując ją do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw tak, aby była dostępna dla wszystkich, nawet najmniejszych firm. W ten sposób rozszerzymy zasięg działania o zupełnie nową grupę docelową” – skomentował Zbigniew Ciukaj, wiceprezes zarządu Euvic IT S.A.

I tak, Euvic wspólnie z zespołem 4wise Group dostarczy usługi IT w modelu abonamentowym, nieobecnym dotąd w ofercie Grupy.  Zagwarantuje on wdrożenie i optymalizację procesów w standardzie, który gwarantuje stabilność i ciągłość biznesu, oraz w pakietach usług cenowo dostosowanych do potrzeb i możliwości firm z sektora SMB, poinformowano.

Przeczytaj również
Sieć 5G stanie się motorem napędowym gospodarki światowej, europejskiej i polskiej

“Nasza obecność w Grupie Euvic pozwoli nam przede wszystkim na wzmocnienie kompetencyjne i rozbudowę zespołów, dzięki czemu będziemy mogli odpowiedzieć na potrzeby zdecydowanie większej ilości klientów niż dotychczas. Z kolei nasze doświadczenie w sektorze SMB będzie doskonałym uzupełnieniem dotychczasowej oferty Grupy” – powiedział Mateusz Paluch, prezes 4wise Group Sp. z o.o.

Przypomnijmy, że lata 2021-2022 to systematyczny rozwój oferty Grupy Euvic w strategicznym dla biznesu obszarze Infrastruktura IT, wcześniej skoncentrowanym wokół spółki Euvic IT (dawniej IT Works) i Euvic Solutions. W 2021 Euvic przejął kontrolę nad notowanym na New Connect eoNetworks S.A. Rok później do Grupy dołączyła Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *