RynekPolecane tematy

7 września Dell formalnie przejmie EMC

Zakończenie formalnych procedur związanych z przejęciem firmy EMC przez koncern Dell nastąpi 7 września 2016 roku. W tym terminie firma Dell oficjalnie zmieni nazwę na Dell Technologies.

7 września Dell formalnie przejmie EMC

Przedstawiciele obu firm oficjalnie poinformowali, że do formalnego zamknięcia procesu przejęcia firmy EMC przez Dell dojdzie w pierwszym tygodniu września. Komunikat wydano po tym, jak warunki transakcji zostały zaakceptowane przez ostatniego z wymaganych regulatorów rynkowych – konkretnie Chińskie Ministerstwo Handlu. Warto dodać, że za połączeniem z firmą Dell opowiedziało się ok. 98 proc. udziałowców EMC.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami po zakończeniu transakcji w ramach oferty Dell Technologies funkcjonować będą dwie odrębne marki: “Dell”, dla rozwiązań konsumenckich oraz “Dell EMC” dla produktów infrastrukturalnych. Warto dodać, że wraz z przejęciem firmy EMC, koncern Dell stanie się też właścicielem powiązanych technologii, w tym: VMware, SecureWorks, Pivotal, Virtustream oraz RSA. W dłuższej perspektywie mają one pozwolić na stworzenie kompleksowej oferty rozwiązań odpowiadających na dzisiejsze oraz prognozowane oczekiwania rynku. “Za sprawą przejęcia firmy Dell zyskamy wyjątkowo dobrą pozycję dla dalszego wzrostu w obszarach o strategicznym znaczeniu rozwoju technologii IT, w tym: rozwiązań sprzyjających cyfrowej transformacji, budowaniu definiowanych programowo centrów danych, infrastruktury konwergentnej oraz hybrydowych środowisk chmurowych, a także technologii mobilnych oraz rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa” – mówi Michael Dell, dyrektor generalny Dell Technologies.

Wiadomo również, że po zamknięciu transakcji w strukturach firmy Dell wprowadzona zostanie nowa struktura organizacyjna. Stanowisko wiceprezesa Dell Technologies odpowiedzialnego za rozwiązania infrastrukturalne obejmie David Goulden, dotąd szef działu Information Infrastructure w EMC. Z kolei za sprzedaż do klientów korporacyjnych odpowiadać będzie Bill Scannell, dotąd kierujący sprzedażą firmy EMC. Za sprzedaż do mniejszych odbiorców odpowiedzialny będzie natomiast Marius Haas, dziś odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań biznesowych Dell. Jeff Clark, podobnie jak w firmie Dell, pokieruje zaś sprzedażą rozwiązań konsumenckich. Odpowiedzialność za marketing oraz budowanie wizerunku firmy Dell Technologies przejmie natomiast Jeremy Burton, obecnie wiceprezes marketingu w EMC. Działaniami związanymi z integracją działalności operacyjnej nowej spółki wspólnie pokierują: Howard Elias, szef działu Global Enterprise Services w EMC i Rory Read, były dyrektor generalny AMD, który z firmą Dell jest związany od roku. Warto dodać, że Howard Elias będzie także odpowiedzialny za dział usług Dell Technologies. Obejmie też stanowisko CIO firmy.

Struktura zarządzania Dell Technologies obejmie też grupę menedżerów odpowiedzialnych za poszczególne spółki i jednostki biznesowe Dell Technologies. W jej skład wejdą m.in.: Pat Gelsinger, dyrektor generalny firmy VMware; Mike Cote, prezes i dyrektor generalny SecureWorks; Rob Mee, dyrektor generalny firmy Pivotal, a także Rodney Rogers, dyrektor generalny firmy Virtustream.

“W wyniku połączenia firm Dell i EMC powstanie potężny dostawca technologii o znaczeniu kluczowym dla nadchodzącej generacji rozwiązań IT” – dodaje Joe Tucci, dyrektor generalny EMC, który jednak nie został wymieniony w planowanych strukturach kierownictwa Dell Technologies. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zamierza on przejść na emeryturę.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *