CDORynek

Accenture i Google będą wspólnie wspierać cyfrową transformację

Obie firmy powołały grupę biznesową Accenture Google Cloud, która będzie specjalizować się w realizacji zróżnicowanych projektów z zakresu cyfrowej transformacji przy wykorzystaniu usług dostępnych w ramach platformy Google Cloud. Połączenie kompetencji biznesowych Accenture i technologii chmurowych Google ma pozwolić m.in. na zdynamizowanie projektów biznesowych. Łatwiejsze ma być także tworzenie nowych procesów biznesowych ukierunkowanych na budowę inteligentnych przedsiębiorstw.

Accenture i Google będą wspólnie wspierać cyfrową transformację

Nowa grupa biznesowa ma specjalizować się w realizacji projektów zakładających wykorzystanie dostępnych danych na potrzeby optymalizacji, modernizacji lub tworzenia nowych procesów biznesowych. Wedle zapowiedzi szczególny nacisk zostanie położony na realizację projektów w branżach: handlu detalicznego, dóbr konsumpcyjnych oraz ochrony zdrowia. I tak, zespół Accenture Google Cloud ma angażować się m.in. w tworzenie nowej generacji procesów biznesowych, które wykorzystują metody oparte na uczeniu maszynowym oraz modernizację infrastruktury IT w oparciu o usługi chmurowe Google. Zapowiadane są też projekty zakładające włączenie do procesów biznesowych poszczególnych przedsiębiorstw danych pochodzących z usług marketingowych Google. Za pośrednictwem platformy Google Cloud dział Accenture Google Cloud będzie też oferował usługi zarządzalne w zakresie oprogramowania SAP.

“Przykładamy dużą wagę do współpracy i wspólnych inwestycji realizowanych z Google Cloud, gdyż chcemy dostarczać klientom najlepszych rozwiązań, których potrzebują, by stawić czoła wyzwaniom biznesowym i stać się liderami pod względem wdrażania cyfrowych rozwiązań” – mówi Gene Reznik, starszy dyrektor zarządzający w Accenture. “Stworzenie grupy biznesowej Accenture Google Cloud pomoże nam jeszcze bardziej zintensyfikować nasze wysiłki w czasach, gdy firmy na całym świecie poszukują sposobów na modernizację swoich systemów komputerowych, by dostosować je do rosnących wymagań współczesnego cyfrowego świata” – zapewnia Kevin Ichhpurani, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Google Cloud. Początkowo działalność nowego zespołu będzie się koncentrować na tworzeniu rozwiązań dla przedsiębiorstw z Ameryki Północnej, Europy i Japonii.

W skład nowego zespołu wchodzą specjaliści z obu firm. Przedstawiciele Accenture podkreślają dodatkowo, że w skali świata firma ta dysponuje obecnie liczącym ok. tysiąca osób zespołem specjalistów w zakresie technologii Google Cloud. W ciągu najbliższych 12 miesięcy liczba ta ma zostać podwojona.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *