MENU

Adam Sawicki zostanie nowym prezesem zarządu Netii

23 kwietnia 2014Blog redakcji

Decyzję taką podjęła wczoraj (22 kwietnia) Rada Nadzorcza Netii. Zastąpił on Mirosława Godlewskiego, który firmą kierował ostatnie 7 lat. Zmiana na stanowisku prezesa zarządu Netii nastąpi 2 czerwca 2014. r.

sawicki-adam-netia

Przez ostatnie 7 lat pod kierownictwem Mirka Godlewskiego Netia rozwijała się i rosła na polskim rynku telekomunikacyjnym, zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i liczne akwizycje. Adam Sawicki przejmuje odpowiedzialność za dalszy rozwój biznesu, opartego na bardzo solidnych podstawach, z dużym portfolio produktów i usług, które – wierzę – zwiększą wartość spółki dla akcjonariuszy” – komentuje zmianę George Karaplis, Przewodniczący rady Nadzorczej Netia S.A.

Adam Sawicki przed powołaniem na stanowisko prezesa zarządu Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 r. pełnił obowiązki dyrektora ds. korporacyjnych w KGHM Polska Miedź. W latach 2011-2012 był prezesem Zarządu Ruch Internet, spółki Grupy Ruch, odpowiedzialnej za rozwój działalności Grupy na rynku e-commerce. W latach 2008-2011 kierował zaś GTS Central Europe Group, tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z 5 niezależnych podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Karierę zawodową Adam Sawicki rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie jako konsultant w dziale rozwoju biznesu. Przez kolejne lata pracował w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »