Zmiany kadrowe

Adam Sawicki zostanie nowym prezesem zarządu Netii

Decyzję taką podjęła wczoraj (22 kwietnia) Rada Nadzorcza Netii. Zastąpił on Mirosława Godlewskiego, który firmą kierował ostatnie 7 lat. Zmiana na stanowisku prezesa zarządu Netii nastąpi 2 czerwca 2014. r.

Adam Sawicki zostanie nowym prezesem zarządu Netii

Przez ostatnie 7 lat pod kierownictwem Mirka Godlewskiego Netia rozwijała się i rosła na polskim rynku telekomunikacyjnym, zarówno poprzez wzrost organiczny, jak i liczne akwizycje. Adam Sawicki przejmuje odpowiedzialność za dalszy rozwój biznesu, opartego na bardzo solidnych podstawach, z dużym portfolio produktów i usług, które – wierzę – zwiększą wartość spółki dla akcjonariuszy” – komentuje zmianę George Karaplis, Przewodniczący rady Nadzorczej Netia S.A.

Adam Sawicki przed powołaniem na stanowisko prezesa zarządu Netii prowadził niezależną działalność doradczą. W 2012 r. pełnił obowiązki dyrektora ds. korporacyjnych w KGHM Polska Miedź. W latach 2011-2012 był prezesem Zarządu Ruch Internet, spółki Grupy Ruch, odpowiedzialnej za rozwój działalności Grupy na rynku e-commerce. W latach 2008-2011 kierował zaś GTS Central Europe Group, tworząc jednego operatora telekomunikacyjnego z 5 niezależnych podmiotów działających w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Karierę zawodową Adam Sawicki rozpoczynał w 1996 roku w Telia Swedtel w Sztokholmie jako konsultant w dziale rozwoju biznesu. Przez kolejne lata pracował w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), m.in. w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Rosji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *