Zmiany kadrowe

Agnieszka Nosal nową dyrektor zarządzającą Esri Polska

Esri Polska – wyłączny dystrybutor rozwiązań GIS Esri Inc. w Polsce oraz firma dostarczająca rozwiązania w obszarze wykorzystania danych przestrzennych – pod nowym kierownictwem ma jeszcze mocniej koncentrować się na rozwoju kompetencji doradczych, umocnić pozycję lidera na rynku rozwiązań systemów GIS oraz stać się partnerem dla firm w obszarze zielonej transformacji.

Agnieszka Nosal nową dyrektor zarządzającą Esri Polska

Agnieszka ma ponad 20 lat doświadczenia zarówno w rozwoju biznesu, budowaniu wartości spółek jak i wzmacniania skuteczności zespołów. Zajmowała stanowiska kierownicze w międzynarodowych firmach takich, jak E&Y, Andersen Business Consulting, PKP Energetyka, Apator, a ostatnio innogy (obecnie część E.ON).

Objęcie stanowiska dyrektor zarządzającej w firmie Esri Polska, to kolejny fascynujący etap w mojej karierze. Kierowanie firmą oferującą światowej klasy technologię, z gronem najlepszych profesjonalistów i olbrzymim potencjałem wzrostu jest niesamowitym wyzwaniem i motywacją. W zalewie technologii i danych obraz jest wart tysiąca słów. Rozwiązanie Esri umożliwia zobrazowanie i interpretację zjawisk biznesowych w prosty i przyjazny sposób, co pozwala klientowi podnieść szybkość i trafność podejmowania decyzji. Mój model działania zakłada dużą koncentrację na rozwiązywaniu potrzeb klientów, poprzez rozwój kompetencji wszystkich pracowników, co w przypadku Esri Polska powinno być czystą przyjemnością, gdyż to właśnie ludzie są najcenniejszą wartością tej firmy” – powiedziała Agnieszka Nosal.

Esri Polska od lat notuje stały wzrost przychodów i zysku operacyjnego. W trakcie ostatniej dekady firma podwoiła obroty, a zatrudnienie wzrosło do 100 osób, w tym informatyków, analityków i geografów. Za dużą część kontraktów spółki odpowiadają organy administracji centralnej, samorządowej oraz spółki infrastrukturalne, które wykorzystują rozwiązania GIS w praktycznie każdym obszarze działalności. Udział w strukturze przychodów firmy mają też takie sektory jak: transport, środowisko, biznes, edukacja czy obronność. Dzięki wdrożeniu rozwiązań Esri, jedna z sieci handlowych ograniczyła odsetek błędnych decyzji związanych z określaniem najlepszych miejsc pod inwestycje. Dzięki temu zwiększyła ona roczne tempo otwierania nowych lokali o 300% (z 500 do 1500).

Esri wspiera zrównoważony rozwój świata a oprogramowanie wykorzystywane jest również w  trakcie globalnych kryzysów, takich jak np. pandemia koronawirusa. To na bazie rozwiązania ArcGIS, uniwersytet Johna Hopkinsa opracował pierwszą cyfrową mapę rozprzestrzeniania się choroby i pierwszą oficjalną aplikację monitorującą to zjawisko dla Polski.

Narzędziem, które pozwala w dokładny i przejrzysty sposób zwizualizować występujące na świecie zjawiska i zależności jest Living Atlas of the World. To ciągle rozwijany zbiór gotowych do użycia zasobów geograficznych dostarczanych przez Esri. Obejmuje on zdjęcia, mapy bazowe, dane demograficzne i dotyczące stylu życia, krajobraz, granice i miejsca, dane o transporcie, obserwacje ziemi, systemy miejskie, oceany i mapy historyczne.

Esri stworzyło także aplikację, która pozwala na eksplorację „czerwonej planety” dzięki wykorzystaniu zdjęć i danych przestrzennych pokazujących np. miejsca lądowań wszystkich misji marsjańskich. Rozwiązania Esri mają także ogromne znaczenie w procesie zielonej transformacji, która nie ma racji bytu bez wykorzystania elementu lokalizacji. Mowa tu o wsparciu ścieżki decyzyjnej związanej z wyborem odpowiedniego miejsca pod budowę elektrowni bazujących na odnawialnych źródłach energii czy mapowania obiektów wymagających termomodernizacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *