Zmiany kadrowe

Agnieszka Olenderek członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar finansów, zakupów oraz IT w Volkswagen Poznań

Obejmie to stanowisko z dniem 1 lipca 2021 r. Zastąpi na nim Hansa Joachima Godau, który obejmie nowe zadania jako kierownik obszaru Controling Produktu w centrali marki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze.

Agnieszka Olenderek członkiem zarządu odpowiedzialnym za obszar finansów, zakupów oraz IT w Volkswagen Poznań

Agnieszka Olenderek jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Związana z koncernem Volkswagen od ponad 25 lat. W tym czasie pełniła różne funkcje kierownicze w obszarze rachunkowości i controllingu. Podczas pobytu za granicą jako kierownik obszaru Controllingu w marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze uczestniczyła w przygotowywaniu procesu decyzyjnego dotyczącego lokalizacji nowej fabryki samochodów użytkowych koncernu Volkswagen w Polsce. W latach 2014-2016 podczas realizacji projektu budowy zakładu Volkswagen we Wrześni oraz uruchomieniu produkcji modelu VW Crafter, była odpowiedzialna za realizację celów finansowych oraz wdrożenie procesów z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej w nowym zakładzie. Obecnie kieruje Działem Controlingu zakładu we Wrześni oraz Planowania Finansowego i Treasury.

Zastosowanie nowych technologii w optymalizacji procesów przedsiębiorstwa to jej pasja zawodowa, poprzez którą wspiera organizację w  realizacji celów finansowych. „Życzę Agnieszce wielu sukcesów w nowej funkcji. Jestem przekonany, że jej międzynarodowe, bogate doświadczenie zawodowe przyczyni się do jeszcze wyższej wydajności naszej organizacji. Jestem tym bardziej zadowolony, że Agnieszka będzie kolejną kobietą w zarządzie spółki Volkswagen Poznań. Różnorodność w strukturach zarządczych jest priorytetem całej Grupy Volkswagen”– mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Jednocześnie serdecznie dziękuję Hansowi Joachimowi Godau za jego dotychczasową pracę w Poznaniu. Na lata jego pracy w naszej spółce przypadło wiele ważnych wydarzeń – rozbudowa zakładu, uruchomienie produkcji modelu Caddy 5, a w końcu trudny dla nas wszystkich czas pandemii. Wierzę, że doświadczenia zdobyte przez Hansa Joachima w Poznaniu zostaną przez niego owocnie wykorzystane na nowym stanowisku w ramach marki Volkswagen Samochody Dostawcze” – dodaje.

Przeczytaj również
Thomas Knorr pokieruje zespołem presales firmy IFS w naszym regionie

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.