Zmiany kadrowe

Agnieszka Rynkowska dyrektorem działu Marketing & Operations w Microsoft Polska

Agnieszka Rynkowska z początkiem kwietnia objęła stanowisko dyrektora działu Marketing & Operations. Pełniący dotąd tą rolę Przemysław Szuder przejął kierownictwo nad działem Small & Medium Business Solutions and Partners. Piotr Chrobot, dotychczasowy szef tego działu, będzie odpowiedzialny za sektor publiczny w oddziale Microsoft na Ukrainie.

Agnieszka Rynkowska dyrektorem działu Marketing & Operations w Microsoft Polska

Agnieszka Rynkowska w nowej roli odpowiadać będzie za realizację strategicznych celów biznesowych oraz działania marketingowe firmy Microsoft w Polsce. “Cieszę się, że objęcie przeze mnie tej roli zbiegło się w czasie z pasjonującą transformacją modelu biznesowego Microsoft oraz zmianą sposobu funkcjonowania naszych gospodarek i społeczeństw dzięki cyfryzacji i mobilnemu środowisku technologii chmurowej. Chcę, żeby Microsoft w Polsce był jako organizacja w głównym nurcie tych przemian oraz żebyśmy byli częścią obu tych wielkich transformacji, wspierając modernizacyjne aspiracje Polek i Polaków jako obywateli, uczniów, przedsiębiorców i konsumentów. To wielkie wyzwania, ale i fascynująca okazja do rozwoju nas wszystkich” – mówi. Agnieszka Rynkowska dołączyła do zespołu polskiego oddziału firmy Microsoft w 2006 roku. Odpowiadała m.in. za tworzenie i realizację strategii biznesowej rozwiązań linii Microsoft Office. Od listopada 2012 roku zarządzała działem Marketingu w regionie Europy Centralnej i Wschodniej w Philips Lighting. Do zespołu Microsoft ponownie dołączyła w październiku 2013 roku i objęła stanowisko dyrektora ds. Strategii Biznesowej.

Przemysław Szuder, dotychczas kierujący działem Marketing & Operations będzie teraz odpowiedzialny za strategię sprzedaży rozwiązań Microsoft do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz współpracę z kanałem partnerskim. Przemysław Szuder z polskim oddziałem Microsoft związany jest od lipca 2009 roku, kiedy objął stanowisko dyrektora ds. finansów. „Rola segmentu MŚP jest kluczowa zarówno dla polskiej gospodarki, jak i biznesu Microsoftu w naszym kraju. Wierzę, że możemy jeszcze bardziej przyczynić się do jego ekspansji, wykorzystując cały wachlarz rozwiązań technologicznych, jakie oferujemy, które dziś stają się źródłem przewagi konkurencyjnej i stymulatorem dla rozwoju biznesu” – zapewnia Przemysław Szuder, Dyrektor działu Small & Medium Business Solutions and Partners w polskim oddziale Microsoft.

Z kolei Piotr Chrobot, po czterech latach pracy w Microsoft Polska – ostatnio na stanowisku dyrektora działu Small & Medium Business Solutions and Partners, obejmie stanowisko dyrektora Sektora Publicznego w Microsoft na Ukrainie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *