PracaRynek

Altkom Akademia oraz Digital University oferują szkolenia IT dla kobiet

Jak wynika z raportu No Fluff Jobs, około 75% kandydatek do pracy w IT w Polsce widzi duży problem w wejściu do branży, a 40% nie wie od czego zacząć. Altkom Akademia włącza się w pomoc oferując szkolenia IT dla młodych kobiet. Firma wspiera program “Uniwersytet Sukcesu” Fundacji Digital University przeznaczony dla tych pań, które chcą odmienić swoją sytuację materialną lub życiową. W tym roku skierowany jest on również do uchodźczyń z Ukrainy.

Altkom Akademia oraz Digital University oferują szkolenia IT dla kobiet

To już czwarta edycja organizowanego przez Digital University “Uniwersytetu Sukcesu”. Jest to roczny program zawodowy dla młodych kobiet, które wchodzą na rynek pracy i poszukują swojej drogi w branży IT. “Uniwersytet Sukcesu” skupia się przede wszystkim na podopiecznych opuszczających domy dziecka, placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz na osobach znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub osobistej. W tym roku program jest skierowany również do uchodźczyń z Ukrainy.

Wsparcie specjalistów IT

Uczestniczki otrzymają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w kursach zawodowych pod okiem najlepszych specjalistów z branży IT. W tym roku do programu włączyła się największa firma szkoleniowa w Polsce – Altkom Akademia – uzupełniając kształcenie kobiet, poprzez proponowanie im bezpłatnego udziału w swoich szkoleniach otwartych. Z oferty firmy Fundacja wytypowała na początek dwa, wspierające karierę kursy: z wystąpień publicznych i prezentacji oraz z metodyki Agile PM Foundation, która przygotowuje do pracy według koncepcji zwinnego zarządzania. Dla uczestniczek z Ukrainy szkolenia prowadzone będą w języku angielskim.

“Już od jakiegoś czasu myśleliśmy nad współpracą z partnerem społecznym, wspierającym edukację kobiet i wyrównywanie szans, związanych z możliwościami pracy w branży IT. Bardzo cieszy mnie nawiązanie współpracy z Digital University, ponieważ jego misja jest nam bardzo bliska. W tym roku, oprócz wsparcia młodych kobiet z Polski, możemy również pomóc Ukrainkom, szukającym zatrudnienia w naszym kraju. Oprócz dostępu do szkoleń, planujemy również szereg innych działań, wspierających Uniwersytet Sukcesu, m.in. płatny webinar z zakresu kompetencji społecznych, z którego wpłaty będą przeznaczone na działalność fundacji i dodatkowe wsparcie finansowe” – skomentowała Natalia Gozdowska, Business Development Director z Altkom Akademii.

Projekt “Uniwersytet Sukcesu” daje kobietom możliwość zdobycia kompetencji przyszłości, pozwala odnaleźć się w zdigitalizowanym i zmieniającym się świecie oraz zapewnia realną szansę na zdobycie dobrze płatnej i ciekawej pracy, wskazują organizatorzy. Zapisy dostępne są na stronie: https://uniwersytetsukcesu.com/

Poza przygotowaniem darmowej oferty szkoleń dla potrzebujących kobiet, Altkom Akademia włączyła się także w pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiej Misji Medycznej dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *