Branża ITRynek

Amerykańska spółka Jamf rozbuduje centrum technologiczne w Katowicach

Jamf, którego rozwiązania wspierają wykorzystywanie rozwiązań Apple w przedsiębiorstwach, jednostkach edukacyjnych i instytucjach publicznych, rozbuduje centrum technologiczne w Katowicach. Podczas SubZero, globalnego spotkania pracowników właśnie odbywającego się w Polsce firma ogłosiła, że zatrudni do swojego największego już w strukturach firmy zespołu deweloperskiego kolejnych 80 programistów i specjalistów od chmury obliczeniowej.

Amerykańska spółka Jamf rozbuduje centrum technologiczne w Katowicach

Polski oddział Jamf zatrudnia obecnie przeszło 125 pracowników i jest drugim największym oddziałem firmy po Stanach Zjednoczonych. W katowickim centrum technologicznym Amerykanie chcą poszerzyć przede wszystkim dział zarządzający chmurą Jamf. Zatrudnienie znajdą również programiści i pracownicy działu technicznego. “Do naszego zespołu oprócz wysokiej klasy programistów Java, testerów automatycznych i specjalistów od chmury, poszukujemy specjalistów, którzy, co nie jest standardem, doskonale znają rozwiązania wykorzystywane w sprzęcie Apple. Do tej specjalizacji nie przygotowuje żadna uczelnia. O ile wiele osób korzysta ze sprzętu i oprogramowania tej firmy, o tyle znajomość funkcjonowania systemów macOS i iOS nie jest powszechna, a właśnie takich ludzi potrzebujemy” – mówi Dawid Pytel, dyrektor zarządzający Jamf w Polsce.

Katowicki zespół deweloperski rozwijający oprogramowanie Jamf do zarządzania rozwiązaniami Apple, po 4 latach obecności firmy w Polsce jest już największy w globalnych strukturach firmy. Programiści zatrudnieni w 2020 roku trafią właśnie do tego zespołu. Każdy z nich wyjedzie do Minneapolis w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieści się siedziba główna firmy, żeby poznać lepiej kulturę organizacyjną firmy i poznać członków zespołu, z którymi będzie pracował na co dzień. “Mamy też jedno dodatkowe wymaganie wobec nowych pracowników, dotyczy to wszystkich członków zespołu, na całym świecie – każdy musi stale podnosić swoje kompetencje. Naszą rolą natomiast jest pomoc w realizacji tego celu – dodaje Dawid Pytel.

Jamf wspiera pracowników, którzy chcą kontynuować naukę i rozwijać swoją karierę zawodową. Członkowie firmowego zespołu mogą liczyć na zwrot kosztów związanych z uzyskaniem dyplomu lub programu z akredytowanej uczelni, jak również na odrębne fundusze na udział w konferencjach, w tym tych zagranicznych. To uzupełnienie bardzo bogatej oferty szkoleń, które realizowane są w firmie. Jamf zależy również, aby wspierać społeczność lokalną. Z pomocy firmowej fundacji, działającej od trzech lat również w Polsce, skorzystało już kilkanaście organizacji. Jednak amerykańska firma nie działa tu tak, jak inni. To od jej pracowników zależy, jakie inicjatywy wesprze firma.

Zachęcamy pracowników, aby poświęcali swój czas na cele charytatywne poprzez wolontariat, a nawet oferujemy na taką aktywność płatny czas wolny. Wspieramy pracowników, również gdy chcą wesprzeć wybraną inicjatywę w życiu prywatnym, dodając tyle, ile sami przekazali w przedziale od 25 USD do 1000 USD” – tłumaczy Aleksandra Chruściel, członek zarządu Fundacji Jamf Nation Global Foundation.

Dawid Pytel, dyrektor zarządzający Jamf w Polsce kieruje zespołami inżynierskimi nie tylko na miejscu, ale również w USA. “Świetnie nam się pracuje z kolegami w Polsce i to dzięki ich talentowi stawiamy tak mocno na rozwój naszego oddziału tutaj. Traktujemy go na równi z oddziałami w Stanach, ale też w innych lokalizacjach w których działa Jamf na świecie. Programiści z Polski są członkami globalnych zespołów i pracują przy kluczowych projektach firmy, zarządzając ich przebiegiem” – powiedział Dean Hager, CEO Jamf.

Z rozwiązań Jamf korzysta obecnie ponad 34 tys. klientów na całym świecie. Firma zgromadziła również wokół siebie największą w skali globu społeczność administratorów sprzętu Apple. Jamf Nation, bo tak ją nazwano, zrzesza już blisko 100 tys. członków.

SubZero, globalne spotkanie pracowników Jamf, potrwa od 13 do 17 stycznia 2020 r. Weźmie w nim udział łącznie ponad 1100 osób, w trzech lokalizacjach, w tym ponad 300 w Polsce. Po raz pierwszy spotkanie organizowane jest również poza USA – równolegle w Katowicach oraz amerykańskich Minneapolis i Eau Claire, skąd wywodzi się firma. Do Katowic przyjechali między innymi Dean Hager CEO, Jason Wudi, Chief Strategist; Todd Ebersveiller, VP Cloud, czy Beth Tschida, VP Engineering. Część polskiego zespołu Jamf uczestniczy w spotkaniu w USA.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *