Zmiany kadrowe

Andrzej Gibas Dyrektorem Zarządzającym SAP Polska

W nowej roli odpowiada za realizację strategii biznesowej firmy, która zakłada m.in. wspieranie innowacji i cyfrowej transformacji polskich przedsiębiorstw. Andrzej Gibas na stanowisku dyrektora zarządzającego SAP Polska zastępuje Kingę Piecuch, która od maja br. pełni funkcję w regionalnych strukturach SAP.

Andrzej Gibas Dyrektorem Zarządzającym SAP Polska

Nowy dyrektor zarządzający SAP Polska przyznaje, że strategia firmy zakłada m.in. wspieranie nowych impulsów rozwojowych, a także innowacji i transformacji polskich firm w obliczu wyzwań związanych z zachodzącymi dziś zmianami gospodarczymi. “Bez względu na to, czy nasz polski klient to firma z sektora MŚP czy wielkie przedsiębiorstwo, staje przez podobnymi wyzwaniami. Są to m.in. wyższe koszty pracy, coraz trudniejszy dostęp do specjalistów, rosnące wymagania ze strony cyfrowego konsumenta czy partnerów biznesowych. Aby sprostać światowej konkurencji, polskie firmy muszą przekształcać się w inteligentne przedsiębiorstwa, działać lepiej i zwinniej. SAP, z pełnym wachlarzem własnych rozwiązań i technologii, skutecznie wspiera klientów w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami” – mówi Andrzej Gibas.

Według niego zmieniający się charakter oferty SAP pozwala dostarczać klientom rozwiązania umożliwiające skuteczny rozwój biznesu, w kierunkach istotnych w obliczu zmian gospodarczych. “Rozwijająca się baza klientów platformy SAP S/4 HANA, nowe możliwości tworzone przez pakiet C/4 HANA czy przede wszystkim wzrost szerokiego portfolio chmurowego to tylko część czynników, które tworzą ogromne możliwości dla inteligentnych przedsiębiorstw” – podkreśla Andrzej Gibas “Moim celem i zadaniem jest, by dalej rozwijać i rozszerzać nasz ekosystem Klientów oraz Partnerów. Jestem przekonany, że zaufanie, którym mnie obdarzono, wspólnie z zespołem SAP Polska przekujemy w kolejne sukcesy” – dodaje.

Andrzej Gibas posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zakresie sprzedaży, zarządzania popytem i dostaw w sektorze IT. Wcześniej pełnił funkcje menedżerskie w firmach, takich ja: Microsoft, Oracle, IBM i Xerox. W ostatnich latach Andrzej Gibas koncentrował się na wsparciu polskich klientów z sektorów usług finansowych, produkcji i handlu detalicznego na ich ścieżce transformacji cyfrowej, ze szczególnym uwzględnieniem projektów w modelu chmurowym.

Andrzej Gibas ukończył studia na Wydziale Automatyki i Elektrotechniki Politechniki Świętokrzyskiej oraz studia w zakresie handlu międzynarodowego w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Angażuje się w działalność charytatywną jako wiceprezes Fundacji Szczęśliwej Drogi, wspierającej podopiecznych placówek opiekuńczych w starcie w dorosłe życie.

Na stanowisku dyrektora zarządzającego SAP Polska Andrzej Gibas zastąpił Kingę Piecuch, która w maju awansowała w europejskich strukturach SAP. Wówczas, Kinga Piecuch objęła stanowisko Head of General Business and Global Channel SAP w Europie Środkowo Wschodniej. Odpowiada za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz sieci partnerów SAP w tym regionie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *