AplikacjeRynek

Aplikacja InMobi z nawigacją i zniżką na ubezpieczenie za stylową jazdę

Aplikacja mobilna InMobi otrzymała nowe funkcjonalności. Od teraz wszyscy kierowcy mogą korzystać z wygodnego modułu nawigacji opartego na systemie Yanosik. Jeżdżąc z InMobi, można również zyskać do 20% zniżki na ubezpieczenie (łączy się z innymi zniżkami, np. za bezszkodową jazdę).

Aplikacja InMobi z nawigacją i zniżką na ubezpieczenie za stylową jazdę

Moduł nawigacji to nowość, która od kwietnia jest już dostępna w InMobi. Funkcja ta pomaga w bezpiecznym dotarciu do celu, informując o nieoczekiwanych zdarzeniach na trasie, wypadkach, fotoradarach lub ograniczeniach prędkości. Aplikacja generuje zgłoszenia kierowców korzystających z systemu Yanosik, poddając je bezpośredniej weryfikacji, co umożliwia pokonanie trasy bez narażenia się na przykre niespodzianki.

Przypomnijmy, że uruchomiona pod koniec 2018 roku aplikacja InMobi to efekt współpracy Volkswagen Financial Services i Yanosika. Jej rolą jest przede wszystkim wsparcie użytkowników kierowców podczas codziennej jazdy samochodem.

“Nasze cykliczne badanie „Portfele Polaków pod lupą” pokazało, że 4 na 5 kierowców jest gotowych na korzystanie z rozwiązań opartych na stylu jazdy kierowców, jeśli miałyby wpływ na wysokość polisy. Takie właśnie jest InMobi. To prosta aplikacja na telefon, dzięki której użytkownicy mogą sobie wyjeździć nawet do 20% dodatkowej zniżki na ubezpieczenie” – informuje Magdalena Kaca, dyrektor Departamentu Zarządzania Klientem i Produktem w Volkswagen Financial Services. “Aplikacja InMobi jest dla każdego kierowcy i dla każdego samochodu, zarówno tych wyprodukowanych przez Grupę Volkswagen, jak i inne marki, np. japońskie. Wystarczy ściągnąć ją na telefon, założyć swój profil oraz wpisać dane pojazdu i można zacząć jeździć. Dzięki temu z zalet telematyki, czyli oceny stylu jazdy, można korzystać po drodze” – dodaje.

Ubezpieczenie wykorzystujące dane telematyczne

Ubezpieczenie oferowane przez InMobi to tak zwane UBI (ang. Usage Based Insurance). Rozwiązanie wykorzystuje dane telematyczne – wysokość składki określa się na podstawie punktów przyznawanych za styl jazdy kierowcy. Aplikacja sprawdza i analizuje m.in. dostosowywanie jazdy do panujących warunków na drodze, płynne prowadzenie auta oraz to, czy kierowca przekracza dozwoloną prędkość.

Zasada jest prosta – chcąc skorzystać ze zniżki za styl jazdy, powinniśmy przejechać określoną liczbę kilometrów. Kierowcy, którzy posiadają obecnie polisę w innym towarzystwie, powinni przejechać 20 tras o łącznej długości 500 km. “Za trasę przyjmujemy odcinek o długości co najmniej 2 km, zatem z InMobi możemy korzystać, kiedy jedziemy w dłuższą podróż do rodziny, ale także, kiedy odwozimy dzieci do szkoły lub jedziemy po większe zakupy. Stawka jest wysoka, ponieważ jeżdżąc aktywnie z aplikacją InMobi i zdobywając punkty za styl jazdy, możemy zaoszczędzić nawet do 20% ceny ubezpieczenia. Jednocześnie oferujemy 5% zniżki na start dla wszystkich kierowców niezależnie od wyjeżdżonych tras” – podsumowuje Magdalena Kaca.

Aplikacja jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *