Zmiany kadrowe

Arkadiusz Wójcik za Macieja Filipkowskiego w Samsungu

Dziś (1 lipca) Arkadiusz Wójcik  dotychczasowy szef działu operatorskiego – objął stanowisko szefa działu IM (IT & Mobile) w Samsung Electronics Polska. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Filipkowskiego, który kierował tym działem od lutego 2013 r.

Arkadiusz Wójcik za Macieja Filipkowskiego w Samsungu

Do nowych obowiązków Arkadiusza Wójcika należeć będzie “tworzenie, realizacja strategii oraz kompleksowe zarządzanie sprzedażą produktów mobilnych i IT”. Będzie on także nadzorować dystrybucję produktów mobilnych zarówno poprzez operatorów, sieci retail oraz salony własne (Samsung Brand Stores).

“Dział IM to jeden z najważniejszych działów w naszej firmie. Jestem pewien, że bogate doświadczenie Arkadiusza, pozwoli rozwinąć i umocnić naszą pozycje na rynku w kategorii urządzeń mobilnych, a także wzmocnić relacje z naszymi kluczowymi partnerami biznesowymi” – skomentował Hadrian Baumann, prezes zarządu Samsung Electronics Polska.

Arkadiusz Wójcik jest absolwentem Politechniki Śląskiej i Wyższej Szkoły Bankowej. Ze sprzedażą i marketingiem związany jest od lat 90. XX wieku, a od prawie 20 lat jest managerem zarządzającym. Posiada doświadczenie w obszarze zarządzania kanałami sprzedaży do rynków konsumenckich i biznesowych. Dołączył do zespołu Samsunga w marcu 2015 r., wcześniej pracował m.in. w firmach Orange Polska, Dell, Telekomunikacja Polska i Ving.

Nota bene, obaj –  Maciej Filipkowski i Arkadiusz Wójcik – znają się z firmy Dell, gdzie przez ok. 2 lata pracowali razem, gdy pierwszy z nich był dyrektorem generalnym polskiego oddziału, a drugi dyrektorem marketingu Dell sp. z o.o. Być może więc Maciej Filipkowski ściągnął Arkadiusza Wójcika jako swojego następcę?

Sam nieoficjalnie zdradza, że na razie “robi sobie wolne”. Choć i tak ma wiele zajęć jako doradca lub inwestor w firmach: Billon, Fureo Games, Skilltelligence, LokalnyRolnik.pl, Enevea i MobileMed. Jest również partnerem w Hedgehog Fund i członkiem Rady Nadzorczej InPost.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *