Zmiany kadrowe

Artur Kurcweil wiceprezesem PKO BP odpowiedzialnym za obszar Technologii

Rada Nadzorcza PKO Banku Polskiego powołała Artura Kurcweila na stanowisko wiceprezesa zarządu banku. Decyzja obowiązuje od 14 września.

Artur Kurcweil wiceprezesem PKO BP odpowiedzialnym za obszar Technologii

Jak napisano w komunikacie PKO BP, Artur Kurcweil posiada ponad 20-letnie doświadczenie menadżerskie w obszarze IT. W latach 2011-2021 pracował w Grupie PZU, od 2019 roku pełniąc rolę dyrektora zarządzającego ds. digitalizacji. Odpowiadał za transformację cyfrową usług Grupy, projekty informatyczne, zapewnienie ciągłości działania i wdrożenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pełnił również funkcję dyrektora nadzorującego Laboratorium Innowacji, podmiotu zajmującego się współpracą z międzynarodowymi startupami, testowaniem i wdrażaniem innowacji w ramach Grupy PZU.

Artur Kurcweil w pracy koncentruje się na innowacyjności, wzroście digitalizacji i efektywności procesów oraz dynamicznym rozwoju multikanałowego biznesu. Dzięki doświadczeniu zawodowemu zarówno po stronie klienta jak i dostawcy usług rozumie potrzeby rynku i dynamiczne zmiany w obszarze nowych technologii” – można przeczytać w komunikacie PKO BP.

Przed 2011 rokiem Artur Kurcweil przez ponad 5 lat pracował w IBM, a wcześniej przez 8 lat w Grupie Siemens. Dzięki 3-letniej pracy w centrali Siemensa w Monachium zdobył międzynarodowe doświadczenie projektowe i wiedzę z zakresu consultingu oraz zarządzania międzynarodowym IT.

Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie gdzie ukończył studia z zakresu zarządzania cyberbezpieczeństwem oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie, którą ukończył z tytułem licencjata informatyki i ekonometrii oraz tytułem magistra ekonomii.

Artur Kurcweil zastąpił na stanowisku wiceprezesa ds. technologii Adama Marciniaka, który pod koniec lipca 2021 złożył rezygnację z tej funkcji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *