BranżaRynek

Aruba Cloud uruchamia centrum danych w Polsce

Warszawskie data center Aruba Cloud, europejskiego dostawcy usług w chmurze, ma zaspokoić potrzeby nie tylko rodzimych klientów, ale również stać się przyczółkiem do ekspansji na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Aruba Cloud uruchamia centrum danych w Polsce

Aruba S.p.A., lider włoskiego rynku usług hostingowych i jeden z europejskich graczy w obszarze data center i usług chmurowych, pełniący także – za pośrednictwem spółki zależnej – funkcję oficjalnego rejestru domen z rozszerzeniem „.Cloud”, otwiera w Polsce centrum danych DC – PL1. Partnerskie centrum Aruba Cloud zostało ulokowane w obiekcie polskiego partnera – ATMAN, centrum danych z certyfikatem niezawodności Tier III+. Jest to już 8. centrum danych Grupy Aruba w Europie.

Otwarcie centrum danych w Polsce jest naturalnym etapem w rozwoju firmy, która na polskim rynku działa od ponad 2 lat. Od momentu wejścia na polski rynek Aruba Cloud pozyskała już blisko 15 tys. użytkowników, co skłoniło zarząd Grupy Aruba do poczynienia dalszych inwestycji w naszym kraju. Uruchomienie lokalnego centrum danych związane jest z chęcią dotarcia do polskich klientów, dla których przechowywanie danych wyłącznie na terenie kraju ma priorytetowe znaczenie. Jest to też element strategii ekspansji usług chmurowych Aruba Cloud na Wschód, szczególnie na Ukrainę, gdzie firma dostrzega duże zainteresowanie biznesu modelem cloud” – mówią przedstawiciele firmy.

Zgodnie z globalną strategią firmy Aruba, polskie centrum danych wyposażone zostało w infrastrukturę wyłącznie renomowanych producentów, z jakimi Aruba od lat współpracuje w Europie. Są to m.in. najnowsze modele serwerów Della, procesorów Intela (Xeon E5) oraz dysków SSD. “Nacisk na najwyższą jakość usług widoczny jest także w tym, że Aruba Cloud w jednym fizycznym procesorze lokuje jedynie dwa wirtualne. To przekłada się na wyższą wydajność i stabilność działania usługi Cloud Pro i jest standardem stosowanym we wszystkich centrach Aruby” – przekonują przedstawiciele firmy.

Przeczytaj również
Chmura Krajowa: przyszłością IT są  usługi zarządzane w chmurze

Polska jest szóstym krajem (po Włochach, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Czechach), w którym Aruba Cloud postanowiła stworzyć bazę dla swoich usług, dostrzegając duży potencjał naszego rynku usług chmury obliczeniowej. Według prognoz analityków branży ICT w ciągu najbliższych lat ten rynek będzie rósł ponad 20% r/r. Popyt na rozwiązania oparte na cloud computingu jest stymulowany m.in. przez cyfrową transformację biznesu, a także rosnącą rolę analityki danych. Nie bez znaczenia jest także szybki rozwój firm z sektora MŚP, które coraz częściej postrzegają outsourcing IT w kategorii rozwiązania pierwszego wyboru i generują ponad 40% przychodów tego rynku.

W nowym centrum danych polscy klienci Aruba Cloud mogą korzystać ze wszystkich rodzajów usług IaaS (Infrastructure as a Service), jakie grupa Aruba świadczy na rynkach Europy Zachodniej. Wśród nich są trzy rodzaje usług chmurowych: wirtualne serwery w chmurze (VPS SSD), chmura publiczna (Cloud Pro) oraz prywatna (Private Cloud), ale też szereg innych narzędzi, w tym do tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Wszystkie usługi oferowane są w promocyjnych cenach, które mają być zachowane tak długo, jak klient będzie użytkował wybrany pakiet.

Wszystkie usługi chmurowe świadczone przez Aruba Cloud są zgodne z postanowieniami kodeksu stowarzyszenia CISPE w dziedzinie ochrony danych. Kodeks CISPE wyprzedził wprowadzenie RODO (Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych) i jest on zgodny z wymaganiami określonymi w unijnym rozporządzeniu, które zacznie obowiązywać w maju 2018 roku. “Użytkownicy rozwiązań Aruba Cloud mają zagwarantowane, że usługodawca nie będzie eksplorować danych ani profilować danych osobowych klientów na potrzeby marketingu, reklamy lub podobnych działań. Nie będzie tego czynił ani na potrzeby własne ani w celu odsprzedaży stronom trzecim. To tylko jedno z wielu obostrzeń, jakie respektuje Aruba będąc członkiem CISPE” – zapewniają przedstawiciele Aruba Cloud.

Przeczytaj również
HPE: edge-to-cloud sposobem na wykorzystanie potencjału danych

Zaledwie kilka dni po uroczystym otwarciu Globalnego Cloud Data Center pod Mediolanem, dziś z satysfakcją ogłaszamy kolejne strategiczne przedsięwzięcie w ogólnoeuropejskim planie ekspansji naszej sieci centrów danych: uruchamiamy nowe centrum w stolicy Polski. De facto staje się ono kolejnym punktem odniesienia dla rynków Europy Środkowej i Wschodniej, na których świadomość znaczenia nowoczesnego IT wyraźnie wzrasta, w szczególności w odniesieniu do usług w chmurze”– skomentował Stefano Cecconi, prezes Aruba S.p.A.

Uruchomienie centrum danych w Polsce to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Dotychczas lokalni klienci Aruba Cloud korzystali z usług świadczonych z centrów mieszczących się poza krajem, co nie przeszkodziło nam w pozyskaniu blisko 15 tys. użytkowników. Na bardzo konkurencyjnym rynku, gdzie obok globalnych potentatów chmury działają silne krajowe marki, jest to dobry wynik. Został on doceniony przez grupę Aruba, dla której rynek polski jest obecnie kluczowy, nie tylko ze względu na rosnącą siłę polskiej gospodarki, ale też możliwość dalszej ekspansji na rynki sąsiadujące. Otwarcie centrum w Warszawie, biznesowej stolicy regionu CEE, daje nam szansę dotarcia do większej liczby klientów z Polski oraz ekspansję na Wschód, zwłaszcza na rynek ukraiński, gdzie firmy zdecydowanie stawiają na IT w chmurze. Choć nasz rozwój w regionie wciąż napędza ogromna popularność serwerów VPS, w najbliższych latach dostrzegamy potencjał w szerszym oferowaniu chmury publicznej i prywatnej, także dużym organizacjom” – powiedział Marcin Zmaczyński, dyrektor regionalny Aruba Cloud w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przeczytaj również
660 mld dolarów ma być wart globalny rynek MarTech do 2030 roku
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *