Rynek

Asseco Data Systems uruchomiło usługę e-Doręczeń

Pozwala ona na wymianę korespondencji między firmami, osobami fizycznymi, a także z organami administracji publicznej. Z rozwiązania mogą skorzystać wszystkie firmy wpisane do KRS, CEIDG oraz osoby fizyczne. Wystarczy, że założą skrzynkę do elektronicznych listów poleconych w ramach Kwalifikowanej Usługi Rejestrowanego Elektronicznego Doręczenia. 

Asseco Data Systems uruchomiło usługę e-Doręczeń

e-Doręczenia by Asseco to intuicyjne narzędzie do wysyłania i odbierania elektronicznych listów poleconych. Dostęp do skrzynki jest możliwy z poziomu strony www oraz urządzeń mobilnych. Korzystanie z tej usługi przypomina tradycyjną pocztę e-mail. Jednak e-Doręczenia są o wiele bardziej zaawansowane i posiadają dodatkowe zabezpieczenia chroniące poufność korespondencji.

“Pozwalają m.in. określić, kto jest nadawcą, kto odbiorcą, a tożsamość obu stron jest potwierdzona. Dodatkowo nie można zakwestionować skutku prawnego wysyłki przy użyciu usługi rejestrowanego doręczenia elektronicznego, co oznacza, że może ono stanowić dowód w postępowaniu sądowym. Cały proces odbywa się z zachowaniem poufności informacji, a data i godzina wysyłki lub odbioru przesyłki zostają potwierdzone prawnie” – tłumaczy Paweł Wojtaszyk, kierownik produktu w Asseco Data Systems.

W ramach usługi e-Doręczenia by Asseco można skorzystać z następujących opcji nadania przesyłki:

  • E-doręczenie bez potwierdzenia odbioru – odpowiednik tradycyjnego listu poleconego z potwierdzeniem nadania.
  • E-doręczenie z potwierdzeniem odbioru – odpowiednik tradycyjnego listu poleconego z potwierdzeniem odbioru.
  • E-doręczenie z potwierdzeniem odbioru z podpisem – potwierdzenie odbioru z podpisem elektronicznym.

Przypomnijmy, że każdy przedsiębiorca będzie miał obowiązek posiadać skrzynkę do e-Doręczeń, jednak ma swobodę wyboru dostawcy, może to być usługa publiczna obsługiwana przez Operatora Wyznaczonego, którym obecnie jest Poczta Polska lub usługa dostarczana przez Kwalifikowanego Dostawcę Usług Zaufania, np. Asseco Data Systems. Warto jednak podkreślić, że w ramach usługi publicznej e-Doręczenia będzie można wysyłać jedynie do jednostek administracji publicznej. Korzystając natomiast z usługi kwalifikowanej, e-Doręczenia będzie można wykorzystywać zarówno w kontaktach z urzędami, firmami prywatnymi, jak i z osobami fizycznymi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *