Branża ITRynek

Asseco i Microsoft poszerzają współpracę w obszarze projektów chmurowych

W efekcie zaangażowania obu firm Asseco Cloud i Microsoft powstało wspólne centrum doskonałości skupiające kompetencje i zasoby pozwalające na efektywną realizację procesów zarządzania, dostarczania, utrzymywania i optymalizacji aplikacji w chmurze Microsoft. Współpraca ma pozwolić też na optymalizację rozwiązań Asseco pod kątem możliwości ich wykorzystania w środowisku Microsoft Azure. Jednocześnie, zespół Asseco Cloud ma rozwijać kompetencje przede wszystkim w obszarach związanych z bezpieczeństwem IT oraz budowaniem nowoczesnych miejsc pracy.

Asseco i Microsoft poszerzają współpracę w obszarze projektów chmurowych

Z oficjalnych informacji wynika, że porozumienie Microsoft i Asseco Cloud, która skupia główne kompetencje Grupy Asseco w obszarze chmury obliczeniowej, zakłada m.in. współpracę w kontekście zapewnienia klientom wsparcia w realizacji strategii wykorzystania chmury obliczeniowej. “Chcemy być wiodącym graczem na rynku integracji środowisk chmurowych. Podążamy za potrzebami rynku, które wyraźnie wskazują, że klienci oczekują wsparcia w zakresie jakości, bezpieczeństwa, ciągłości działania i optymalizacji kosztów infrastruktury chmurowej. Naszym celem jest efektywne przejście do środowisk chmurowych, tworzenie natywnych aplikacji cloud z wykorzystaniem środowiska i narzędzi Microsoft Azure” – mówi Marcin Lebiecki, wiceprezes zarządu Asseco Cloud.

Celem współpracy jest ponadto optymalizacja rozwiązań Asseco pod kątem możliwości dostarczania ich w ramach środowiska chmurowego Microsoft Azure. Nowe centrum kompetencyjne będzie też realizować projekty związane z tworzeniem aplikacji natywnych dla środowisk publicznej chmury obliczeniowej. Działalność centrum doskonałości Asseco Cloud i Microsoft obejmie także działania mające na celu rozwój kompetencji z obszaru bezpieczeństwa środowisk cloud, Cloud Governance, a także tych, związanych z projektowaniem architektury środowisk cloud computing i tworzeniem nowoczesnych środowisk pracy opartych na platformie Microsoft 365. „Nie ma cyfrowej transformacji bez kompetencji ludzi, którzy umieją wykorzystać chmurę do zwiększenia szybkości i skali zastosowania aplikacji w biznesie. Tym bardziej cieszy nas, że Asseco Cloud rozwija Center of Excellence, czyli miejsce gdzie nie tylko rodzą się świetne pomysły, ale również konkretne rozwiązania wykorzystujące moc i potencjał chmury” – mówi Paweł Jakubik, członek zarządu i dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *