Branża ITRynek

Atende łączy się z Codeshine

Celem połączenia obu spółek jest optymalizacji struktury oraz procesów związanych z tworzeniem oprogramowania i nowoczesnych aplikacji w chmurze. Rozwój potencjału i oferty w tym obszarze jest jednym z celów określonych w strategii Atende Next, poinformowano. 

Atende łączy się z Codeshine

Codeshine jest polską firmą tworzącą strony i aplikacje (web, mobile) dla rozmaitych firm B2B. Spółka znalazła się w rankingu Top Web Development Companies in Poland for 2020 serwisu Clutch. Jej specjalizacją jest dostarczania wysokiej jakości, nowoczesnego oprogramowania internetowego, a w DNA spółki zaszyta jest także umiejętność analizy dużych zbiorów danych. Firma w 2015 roku stała się częścią Grupy Kapitałowej Atende. Obecnie Atende ma 100% udziałów w Codeshine.

Celem strategicznego połączenia jest wykorzystanie wysokich kompetencji multicloud zespołu tworzącego Codeshine bezpośrednio w projektach prowadzonych przez Atende. Przykładem wspólnej inicjatywy jest tworzenie kluczowych aplikacji dla wiodącego polskiego koncernu spożywczego – gdzie Codeshine i Atende współtworzą serwis kulinarny oraz platformę zarządzania treściami dotyczącymi ponad 140 marek w ramach portfolio tego producenta. Planowane są także kolejne wspólne projekty z sektora medycznego, farmaceutycznego oraz przemysłu.

“Integracja z Codeshine pozwoli nam na szybsze dostosowywanie się do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku oprogramowania w zakresie aplikacji webowych oraz projektów chmurowych, a także skrócenie czasu wprowadzania innowacyjnych rozwiązań programistycznych na rynek” – skomentował Marcin Petrykowski, prezes zarządu Atende.

Połączenie przyczynić się ma również do uproszczenia struktury organizacyjnej Grupy Kapitałowej Atende, co z kolei powinno przełożyć się na obniżenie kosztów związanych z prowadzeniem działalności przez dwie odrębne spółki. Oczekuje się, że proces połączenia zostanie zakończony po uzyskaniu niezbędnych zgód organów regulacyjnych oraz spełnieniu warunków zawartych w umowie.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *