Branża ITRynek

Atos finalizuje zakup Bulla

Atos przejmie 84,25% akcji firmy Bull oraz 18,5% znajdujących się w obiegu obligacji zamiennych spółki. To wynik ogłoszonego w czerwcu wezwania na zakup akcji i obligacji firmy Bull. Wcześniej przedstawiciele francuskiego koncernu zapowiadali, że transakcja zostanie zrealizowana, jeśli w wyniku złożonej oferty uda się pozyskać o jedną akcję więcej niż połowa udziałów firmy Bull.

Atos finalizuje zakup Bulla

 

“Sukces oferty publicznej stanowi kluczowy krok w realizacji naszych planów rozwojowych” – podkreśla Thierry Breton, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor generalny firmy Atos. Według niego w wyniku transakcji do struktur firmy Atos dołączy ponad 9 tys. pracowników firmy Bull. “Bez zbędnej zwłoki możemy przejść do fazy integracji i rozpocząć reorganizację pozwalającą osiągnąć zapowiadane efekty synergii” – dodaje Thierry Breton.

Władze firmy Atos nie ujawniają dalszych planów dotyczących przejmowanej spółki. Wiadomo jednak, że w wyniku transakcji powstać ma największy w Europie dostawca usług w modelu cloud computing. Przejęcie firmy Bull wzmocni również pozycję koncernu Atos jako dostawcy rozwiązań wspierających przetwarzanie dużych zbiorów danych, usług zarządzalnych oraz usług z zakresu integracji systemów oraz bezpieczeństwa IT. Wzmocniona ma zostać również oferta produktowa firmy Atos. Warto dodać, że wcześniejsze szacunki kierownictwa firmy Atos zakładały, że przejmując firmę Bull koncern stałby się drugim największym w Europie Zachodniej dostawcą usług chmurowych i wyprzedził dostawców takich jak Microsoft, czy IBM. Na pierwszej pozycji utrzymałby się koncern Amazon.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *