CDORynek

Bank Światowy i KPI będą wspierać cyfryzację polskich firm z sektora MMŚP

Bank Światowy wybrał Koalicję na rzecz Polskich Innowacji (KPI) do wdrożenia w Polsce pilotażowego projektu wsparcia cyfryzacji mikro- oraz małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających od 5 do 35 pracowników. Projekt realizowany jest w ramach programu Digitrans. Nabór rozpocznie się 23 maja 2024 roku.

Bank Światowy i KPI będą wspierać cyfryzację polskich firm z sektora MMŚP

Program Digitrans nakierowany jest zarówno na niwelowanie luki w obszarze technologicznym, jak i na zmianę podejścia do zarządzania firmą w procesie transformacji cyfrowej. Pilotaż skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw o niezaawansowanym poziomie cyfryzacji, zatrudniających od 5 do 35 osób, działających na rynku co najmniej 12 miesięcy. Projekt obejmuje trzy województwa: mazowieckie, warmińsko-mazurskie i małopolskie.

Na bezpłatne wsparcie w procesie cyfryzacji może liczyć 195 firm z Polski. Część z nich otrzyma wyłącznie dotację finansową na koszty subskrypcji lub licencji na cyfrowe narzędzia biznesowe w wysokości do 8 000 zł. Część z kolei, obok grantu finansowego, otrzyma pulę 40 godzin tzw. pomocy technicznej. Doradcy ds. technologii i zarządzania pomogą im w zidentyfikowaniu potrzeb oraz wyborze cyfrowego narzędzia wspierającego biznes. Przeprowadzą też kilka sesji doradczych i szkoleniowych, które pomogą firmom w przeprowadzeniu zmiany na poziomie zarządczym. Trzecia grupa firm otrzyma ocenę swojego poziomu cyfryzacji na tle konkurencji.

“Cieszymy się, że wspólnie z tak renomowaną instytucją, jak Bank Światowy, będziemy wspierać polskie MMŚP w ich cyfrowej transformacji. Potrzeby w tym zakresie po stronie rodzimych firm są duże, ponieważ jak wskazuje Indeks Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego (DESI), Polska jest na 24. miejscu wśród 27 krajów członkowskich UE.  Ponadto, dzięki realizacji pilotażu również w innych krajach, będziemy mogli czerpać z doświadczeń bułgarskich i słowackich firm” – skomentowała Amelia Szukowska, wiceprezes KPI.

Od czego zacząć?

W pierwszym kroku wystarczy zapoznać się z informacjami dostępnymi na stronie www.digitranspoland.com i wypełnić prosty formularz aplikacyjny. Wypełnienie i wysłanie aplikacji zajmie jedynie kilka minut. Następnie Bank Światowy skontaktuje się z wybranymi firmami, którym zaproponuje udział w programie. Nabór do projektu rozpocznie się 23 maja 2024 roku.

Liderem projektu jest KPI, które jako jedyna organizacja pozarządowa w Polsce, wspiera firmy z sektora MMŚP w transformacji cyfrowej zarówno w ramach projektu finansowanego przez Bank Światowy (Digitrans), jak i Unię Europejską (WAMA EDIH).

Partnerami projektu Digitrans są: Crido, Intel Technologies Poland sp. z o.o. oraz Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *