InfrastrukturaBranża ITRynek

Barracuda CloudGen WAN – pierwsza bezpieczna, kompleksowa usługa SD-WAN oparta natywnie na Microsoft Azure

Firma Barracuda ogłosiła wprowadzenie nowej bezpiecznej usługi SD-WAN opartej natywnie na platformie chmurowej Microsoft Azure. Barracuda CloudGen WAN umożliwia przedsiębiorstwom i usługodawcom tworzenie w chmurach publicznych praktycznych rozwiązań typu Secure Access Service Edge (SASE).

Barracuda CloudGen WAN – pierwsza bezpieczna, kompleksowa usługa SD-WAN oparta natywnie na Microsoft Azure

Usługa Barracuda CloudGen WAN to pierwsze rozwiązanie SD-WAN działające w wirtualnych centrach Azure Virtual WAN Hub. Centra te mogą być wzajemnie połączone poprzez sieć Microsoft Global Network. Taka infrastruktura sieciowa może zastąpić drogie, mało elastyczne systemy sieciowej łączności, a cała sieć dynamicznie dostosowywać swój rozmiar do aktualnego obciążenia ruchem, co optymalizuje wydajność i minimalizuje koszty, zapewniają przedstawiciele firmy.

W opublikowanym niedawno raporcie „Bezpieczna sieć SD-WAN: trampolina do chmury”  eksperci reprezentujący spółkę Barracuda podają, że ponad połowa tych, którzy wdrożyli w swoich chmurach publicznych funkcje bezpieczeństwa, korzysta z sieci SD-WAN. Według raportu, usługa SD-WAN może pomóc w pokonaniu dwóch największych problemów związanych z bezpieczeństwem, z jakimi zmagają się organizacje, jeśli chodzi o chmurę publiczną – braku kontroli dostępu oraz konieczności przesyłania danych z podsieci do sieci głównej (backhauling).

Bezpieczna, oparta natywnie na chmurze usługa SD-WAN

To, co rozumiemy jako granice przedsiębiorstwa, ulega zmianom, a organizacje muszą być przygotowane, aby się do nich dostosować, podkreślają specjaliści IT. Jak czytamy w raporcie „Chmura przyszłością bezpieczeństwa sieciowego” firmy Gartner: „granice przedsiębiorstwa nie mają już charakteru fizycznego, a stanowią zestaw dynamicznych funkcji na peryferiach sieci dostarczanych wtedy, gdy są potrzebne, w postaci usług chmurowych”.

Bezpieczne, oparte natywnie na chmurze usługi SD-WAN łączą łatwość obsługi, pełne bezpieczeństwo oraz skalowalność chmurowej łączności SD-WAN – umożliwia to korzystanie z sieci Microsoft Global Network jako sieci szkieletowej WAN zamiast linii dzierżawionych. Nowa sieć Barracuda CloudGen WAN to usługa typu SaaS wdrażana bezpośrednio z portalu Azure Marketplace w tylu regionach, ile to konieczne i zarządzana centralnie przez portal CloudGen WAN we wszystkich oddziałach oraz zdalnych punktach końcowych, wskazują przedstawiciele firmy Barracuda. Ponieważ sieć Microsoft Global Network jest automatycznie udostępniania jako sieć szkieletowa w celu zapewnienia dostępu do aplikacji z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, usługodawcy mogą tworzyć w swoich chmurach publicznych praktyczne, dostosowane do konkretnych potrzeb rozwiązania SASE, tłumaczą eksperci.

Barracuda CloudGen WAN – pierwsza bezpieczna, kompleksowa usługa SD-WAN oparta natywnie na Microsoft Azure

Komentując współpracę z Microsoft, Hatem Naguib, dyrektor operacyjny Barracuda, powiedział: „Doceniamy relację, jaką przez lata rozwinęliśmy z firmą Microsoft, oraz naszą bliską, trwającą wiele miesięcy współpracę zmierzającą do natywnego zintegrowania technologii Barracuda SD-WAN w wirtualnych centrach Microsoft Azure Virtual WAN Hub. Jesteśmy przekonani, że jest to przyszłość łączności sieciowej w chmurze publicznej, i podekscytowani tym, że nasza firma jest liderem w tej dziedzinie wraz z firmą Microsoft”.

„Oparta natywnie na chmurze, bezpieczna technologia SD-WAN, taka jak nowa usługa CloudGen WAN firmy Barracuda, to szybka, niezawodna i bezpośrednia droga do chmury Microsoft Azure. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Barracuda, aby przyspieszyć tempo wprowadzania chmur publicznych i pomóc naszym wspólnym klientom zoptymalizować wydajność ich sieci” – podsumował Yousef Khalidi, wiceprezes Azure Networking w firmie Microsoft.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *