InfrastrukturaBranża ITRynek

Beyond.pl Data Center 2 otrzymało PCI DSS Certificate of Compliance

Oznacza to, że centrum danych zapewnia fizyczne, środowiskowe, sieciowe i infrastrukturalne bezpieczeństwo potrzebne do ochrony wrażliwych danych posiadaczy kart i spełnienia standardów zgodności z PCI DSS.

Beyond.pl Data Center 2 otrzymało PCI DSS Certificate of Compliance

Certyfikat PCI DSS to już drugi, po Rated 4 ANSI/TIA 942, standard jaki spełnia firma Beyond.pl. Certyfikacja jest potwierdzeniem budowania i świadczenia usług data center na najwyższym z możliwych poziomów w obszarze bezpieczeństwa i dostępności zasobów klientów.

Pozytywne przejście audytu i uzyskanie certyfikatu PCI DSS Compliance to kolejny zrealizowany punkt w strategii rozwoju Beyond.pl. Jeszcze przed budową nowego centrum danych za cel postawiliśmy sobie wytyczenie nowych standardów co do jakości świadczonych usług data center w Polsce. Dziś mogę powiedzieć, że realizujemy swój cel zgodnie z założeniami i potwierdzamy tym samym, że Beyond.pl to zaufany partner, który nieustannie rozwija swoją usługi i kompetencje” – przekonuje Bartłomiej Danek, członek zarządu Beyond.pl.

Certyfikaty PCI DSS i Rated 4 ANSI/TIA-942 oznaczają, że infrastruktura Beyond.pl Data Center 2 spełnia wymogi wysokiej dostępności, zwłaszcza w kontekście sektora finansowego i ubezpieczeniowego. “Centra Danych Beyond.pl zapewniają nieprzerwaną dostępność do chronionych informacji” – zapewniają przedstawiciele firmy. “W pełni redundantne sieci i zasilanie gwarantują, że najważniejsze dane i aplikacje są zawsze dostępne. Dzięki budowie własnego ringu światłowodowego pomiędzy 2 lokalizacjami centrów danych oraz umieszczenie w nich kluczowych dostawców usług internetowych, zapewniamy też idealną infrastrukturę do tworzenia kopii zapasowych danych i planów przywracania po awarii, co oznacza, że ​​dane posiadaczy kart będą możliwe do odzyskania nawet w przypadku awarii” – dodaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *