Branża ITRynek

bolttech przejmuje Digital Care

Międzynarodowy insurtech ogłosił, że został wyłącznym udziałowcem spółki Digital Care, firmy z sektora embedded protection z siedzibą w Polsce. Przejęcie to stanowi znaczący krok w realizacji strategicznych celów bolttech w regionie EMEA i na skalę globalną, przyspieszając rozwój firmy, szczególnie w obszarze partnerstw w branży telekomunikacyjnej – poinformowali przedstawiciele bolttech.

bolttech przejmuje Digital Care

Transakcja ta ma pozwolić umocnić globalną obecność firmy bolttech, poszerzyć ofertę produktową, skalę działań operacyjnych, a także sieć partnerów dystrybucyjnych w obszarze embedded protection. Po przejęciu Digital Care, bolttech wejdzie też na cztery nowe rynki w regionie EMEA – polski, chorwacki, litewski i południowoafrykański.

Dzięki połączeniu, bolttech i Digital Care mają wzmocnić swoją pozycję na globalnym rynku embedded protection, zwiększając jednocześnie potencjał serwisowy, technologiczny i w obszarze zrównoważonego rozwoju. Połączenie kompetencji obu firm pozwoli wytworzyć dodatkową wartość dla klientów, partnerów, pracowników i akcjonariuszy – zapewniają przedstawiciele bolttech.

“Osiągnięcia Digital Care w zakresie innowacji i jakości obsługi klienta, w połączeniu z ogromnym doświadczeniem w zakresie embedded protection sprawiają, że jest dla nas idealnym partnerem, który wesprze nasz rozwój zarówno w regionie EMEA, jak i globalnie. Razem będziemy mogli dostarczać innowacyjne rozwiązania z obszaru insurtech jeszcze szerszemu gronu partnerów i klientów” – skomentował Rob Schimek, dyrektor generalny bolttech.

“Wierzymy, że jest to ogromna szansa na rozwój dla naszej firmy i że możemy odegrać ważną rolę we wspieraniu misji bolttech, polegającej na budowaniu globalnego, opartego na technologii, ekosystemu produktów ochronnych i ubezpieczeniowych. W tym miejscu pragnę podziękować całemu zespołowi Digital Care, który przez ostatnie lata ciężko pracował na ten sukces” – dodał Aleksander Wistuba, prezes zarządu Digital Care.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. Obecnie obie firmy ściśle współpracują nad sprawną i płynną integracją.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *